Rio 2016 – Piłka wodna: Czy Serbowie potwierdzą dominację? Czas na finał turnieju mężczyzn!

Olimpijski turniej piłki wodnej mężczyzn wkroczył w fazę medalową! O złoto powalczą obrońcy tytułu – Chorwaci oraz mistrzowie świata i Europy – Serbowie! Z kolei w starciu o brąz zmierzą się Czarnogórcy oraz Włosi.

MECZE O MIEJSCA 5-8

Brazylia – Węgry 4:13 (1:4, 0:3, 3:4, 0:2)

Spotkanie było bardzo jednostronne. Węgrzy znacznie odskakiwali poziomem od Canarinhos. W pierwszej kwarcie aż cztery razy znaleźli drogę do brazylijskiej bramki i tylko raz nie powstrzymali ataku rywali. W ich grze widać było spokój, dokładność i precyzję przy oddawaniu rzutów. W drugiej partii Brazylijczycy starali się zniwelować straty, jednak ani razu nie zdołali przebić się przez zgraną defensywę rywala. Do najbardziej zaciętych należała trzecia kwarta. Najpierw prowadzenie o kolejne dwie bramki podwyższyli Węgrzy. W ich grze pojawiło się rozluźnienie, co wykorzystali Brazylijczycy i odpowiedzieli dwoma trafieniami. Do korzystnego rezultatu sporo im jednak brakowało i to Węgrzy wygrali tę partię 4:3. W czwartej odsłonie podopieczni Tibora Benedeka po raz kolejny zachowali czyste konto w swojej bramce, podwyższyli przewagę o dwa trafienia i pewnie wygrali mecz 13:4.

Grecja – Hiszpania 9:7 (1:0, 2:1, 4:3, 2:3)

Spotkanie z początku nie obfitowało w zbyt wiele bramek. W pierwszej kwarcie jako jedyny na listę strzelców wpisał się Ioannis Fountolis. Grecy podwyższyli prowadzenie na początku kolejnej partii i spokojnie kontrolowali wynik do ostatniego gwizdka. Niemoc strzelecką Hiszpanów przełamał Guillermo Molina Rios, który trafił do bramki na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy (2:1). Grecy szybko odpowiedzieli i ponownie odskoczyli na dwa punkty. Znacznie więcej bramek padło w drugiej części spotkania. Obie ekipy grały z podobną skutecznością, choć prowadzenie cały czas utrzymywali Grecy. Po trudnym początku wygrali trzecią kwartę 4:3. Hiszpanie – mimo wielu starań – ani na chwilę nie zbliżyli się chociażby na jedną bramkę. Grecy kontrolowali wynik, po każdej stracie natychmiast odrabiali i pewnie wygrali mecz wynikiem 9:7.

PÓŁFINAŁY

Czarnogóra – Chorwacja 8:12 (3:4, 2:3, 1:1, 2:4)

Początek był bardzo udany dla Chorwatów. Obrońcy olimpijskiego złota już po czterech minutach prowadzili 3:0. Czarnogórcy szybko się pozbierali, poprawili grę w obronie i przeprowadzili świetne kontrataki. Rzut Darko Brguljana dał wyrównanie. Chorwaci poszli za ciosem i jeszcze przed końcem pierwszej kwarty zdobyli czwartą bramkę. To oni dyktowali tempo w drugiej partii. Czarnogórcy cały czas gonili wynik, jednak gdy tylko wyrównali, chwilę później tracili kolejną bramkę. W trzeciej odsłonie obie ekipy tylko raz zdołały trafić do siatki. Nieco więcej bramek padło w decydującej kwarcie. Czarnogórcy starali się zmienić rozmiary porażki, ale wciąż brakowało im skuteczności. Chorwaci potrafili odpowiedzieć na każdy gol rywala. Podopieczni Ivicy Tucaka przypieczętowali zwycięstwo w ostatnich minutach, zdobywając kolejne dwie bramki. Ostatecznie zakończyli ten półfinał z czteropunktową przewagą.

Włochy – Serbia 8:10 (0:3, 2:3, 0:1, 6:3)

Chyba nikt nie spodziewał się tak jednostronnego początku. Serbowie szybko przejęli inicjatywę. Przewagę udokumentowali zdobyciem aż trzech bramek w pierwszej części. Ponadto świetnie radzili sobie w obronie, pilnując niemal każdego zawodnika i zmuszając do oddawania wymuszonych rzutów. W efekcie mistrzowie świata i Europy zachowali czyste konto, kończąc pierwszą kwartę z prowadzeniem 3:0. W drugiej partii obrona Serbów nadal była niezwykle szczelna. Włosi z kolei całkowicie pogubili się w defensywie. Stracili kolejne trzy bramki. Dopiero w końcówce przełamali impas i dwukrotnie trafili do włoskiej bramki. Serbowie cierpliwie i konsekwentnie kontynuowali grę w drugiej połowie. Dzięki bramce Slobodana Nikica ponownie odskoczyli na pięć punktów (7:2). W czwartej kwarcie doczekaliśmy się wreszcie wyrównanej i bramkostrzelnej rywalizacji. Włosi wzięli się za odrabianie strat, jednak przewaga Serbów była zbyt duża, by mogli zagrozić. Co prawda Italia wygrała tę odsłonę 6:3, jednak w całym meczu przegrała 10:8.

Finał:
Chorwacja – Serbia
Mecz o 3. miejsce:
Czarnogóra – Włochy
Mecz o 5. miejsce:
Węgry – Grecja
Mecz o 7. miejsce:
Brazylia – Hiszpania

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password