Rio 2016 – Pływanie: Kobiety vs. Mężczyźni 2:0 w porannych eliminacjach

Środa z eliminacjami na pływalni paraolimpijskiej przyniosła nam bilans 2:0 na korzyść kobiet. Dwójce reprezentantek Polski – Paulinie Woźniak i Joannie Mendak udało się wejść do finału. Odpadł za to Kamil Rzetelski. 

Po wczorajszym dniu, w którym nie mieliśmy na starcie Polaków, dzisiaj w sesji popołudniowej zaprezentowała się  trójka reprezentantów Polski. Nasze emocje rozpoczęły się od wyścigu na 100 metrów stylem klasycznym, z udziałem Pauliny Woźniak w klasie SB8. Cała stawka liczyła sobie ledwie 9 zawodniczek, więc było wiadomo, że szanse na awans do finału – z racji tylko jednej odpadającej – są bardzo duże. Zawodniczki – świadome małego prawdopodobieństwa wypadnięcia z rywalizacji – popłynęły wyścigi bardzo spokojnie. Nasza brązowa medalistka z Londynu kontrolowała swoje tempo i finiszowała z czasem 1:25,21 na 2. miejscu. Wygrała Irlandka Ellen Keane – 1:23,64. W drugim wyścigu szybciej popłynęła tylko Kanadyjka Katarina Roxon, co dało Polce 3. pozycję w ogólnej stawce.

Spore emocje czekały nas na dystansie 100 metrów stylem dowolnym w klasie S13, gdzie zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet mogliśmy obserwować Polaków – Kamila Rzetelskiego i Joannę Mendak. Zdecydowanie lepiej spisała się przedstawicielka płci pięknej, która spokojnie awansowała do swojego finału, ulegając w swoim wyścigu eliminacyjnym tylko Muslimie Odilovej z Uzbekistanu. Polka z czasem 28,64 zajęła w ogólnej stawce 5. miejsce i wieczorem popłynie w finale. Gorzej poszło niestety Rzetelskiemu, który startował z 7. toru w swoim wyścigu eliminacyjnym. Polak spóźnił start i na tym krótkim dystansie nie odrobił strat zajmując 7. miejsce. Do finału zabrakło 0,55 s.

 

Radosław Kępys483 Posts

<p>Mam 26 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na stronie od 2015 roku. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo i pływanie, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów – od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password