Rio 2016: Polscy sędziowie nominowani przez FINA

Poszerza się grono polskich sędziów, którzy pojawią się na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Międzynarodowa Federacja Pływacka na listach sędziów olimpijskich w pływaniu i piłce wodnej ujęła odpowiednio Waldemara Kiliana i Radosława Koryznę.

Waldemar Kilian jest jednym z sześciu sędziów głównych w Polsce, mających obecnie uprawnienia do sędziowania na zawodach międzynarodowych. W przeszłości sędziował wiele zawodów rangi mistrzowskiej, m.in. mistrzostwa świata na krótki basenie w Dausze w 2014r. W przeszłości był także członkiem komitetu technicznego pływania w LEN.

Dla Radosława Koryzny będą to już czwarte igrzyska w roli sędziego neutralnego. Wcześniej był rozjemcą na turniejach w Atenach, Pekinie i Londynie. Wielokrotnie też sędziował turnieje rangi mistrzostw świata, łącznie z ubiegłorocznym turniejem w Kazaniu, gdzie by arbitrem m.in. w półfinale oraz meczu o brąz turnieju mężczyzn, a także Europy (w tym roku w Belgradzie sędziował jedno ze spotkań półfinałowych).

Listę sędziów i innych osób funkcyjnych podczas igrzysk olimpijskich w Rio na bieżąco aktualizujemy TUTAJ.

Wojciech Nowakowski2316 Posts

<p>Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota – biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password