Rio 2016: Praca wre! Trzy kolejne areny gotowe

W Rio ukończono budowę trzech kolejnych aren, na których w przyszłym roku rywalizować będą olimpijczycy i paraolimpijczycy z całego świata.

Urząd Miasta Rio, odpowiedzialny za budowę olimpijskich obiektów, przedstawił comiesięczny raport z postępów prac. W ostatnim czasie ukończono trzy olimpijskie obiekty: Future Arenę, tor do kajakarstwa górskiego i pole golfowe.

Future Arena będzie podczas igrzysk miejscem rywalizacji szczypiornistów, a w trakcie paraolimpiady swoje mecze rozegrają w niej specjaliści od gry w goalball. Po zawodach obiekt zostanie zdemontowany, ale jego części posłużą do budowy czterech szkół w Rio.

Na ukończonym torze kajakowym pod koniec miesiąca odbędą się zawody testowe, w których weźmie udział około 250 sportowców z 40 krajów. Choć sam obiekt został oddany do użytku wciąż trwają prace na terenie wokół toru. Przed igrzyskami na obiekcie zostaną zainstalowane tymczasowe trybuny, mogące pomieścić ok. 8,5 tys. kibiców.

Golf powróci na igrzyska po 112 latach przerwy. Po igrzyskach pole golfowe będzie obiektem rekreacyjnym, który ma się przyczynić do popularyzacji tej dyscypliny sportu w całym kraju.

Na początku miesiąca w Parku Olimpijskim Barra otwarto międzynarodowe centrum transmisyjne (IBC, International Broadcasting Centre). Centrum składa się z dwóch budynków o powierzchni niemal 80 000 m2. W środku znajduje się 12 studiów telewizyjnych, z których nadawane będą olimpijskie transmisje na żywo – zaplanowano ponad 6000 godzin transmisji ze zmagań olimpijczyków.

Stan przygotowań olimpijskich na listopad 2015:

STREFA BARRA:
Carioca Arena 1 – 95%
Carioca Arena 2 – 97%
Carioca Arena 3 – 98%
Rio Olympic Velodromo – 73%
Olympic Tennis Centre – 85%
Future Arena – 100%
Olympic Aquatics Stadium – 96%
Centrum Transmisyjne – 100%
Centrum Prasowe – 91%
Baza hotelowa – 86%

Wioska olimpijska – 97%
Olympic Golf Course – 100%

STREFA DEODORO:
Mountain Bike Centre – 100%
Olympic BMX Centre – 100%
Tor do kajakarstwa górskiego– 100%
Youth Arena – 70%

źródło: rio2016.com

Inga Świetlicka981 Posts

Od igrzysk w Atlancie wierny kibic polskich olimpijczyków. W redakcji od 2013 roku, pisze głównie o biegach narciarskich, siatkówce i gimnastyce artystycznej. Oprócz sportu pasjonatka podróży bliższych i dalszych (zwłaszcza do Rosji i byłych republik radzieckich) oraz dobrych książek i rollercoasterów.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password