Rio 2016 – Rugby 7: Japonki kwalifikują się do igrzysk

Reprezentacja Japonii kobiet w rugby 7 wygrała kwalifikacje w Azji i awansowała do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Japonko okazały się najlepsze w dwóch turniejach,

W kwalifikacjach azjatyckich wzięło udział 6 drużyn, które zmierzyły się ze sobą dwukrotnie. Dwa tygodnie temu w Hongkongu i w ten weekend w Tokio. Japonki wygrały dwa turnieje, jednak nie przyszło im to bez trudu. W pierwszym uległy w grupie Chinkom 5-12. Pozostałe mecze wygrały, co dało im pierwsze miejsce i awans do finału. W ostatnim spotkaniu zmierzyły się z Kazachstanem i wysoko wygrały 22-0.

Zawody w Tokio miały podobny przebieg. Gospodynie w grupie doznały jednej porażki, Tym razem lepszy okazał się Kazachstan, który wygrał 7-5. Japonki udanie zrewanżowały się w finale wygrywając 14-7, co dało im pewny awans na igrzyska. Kolejne 3 zespoły: Kazachstan, Chiny i Hongkong ostatniej szansy kwalifikacji szukać będą w barażu światowym.

Wyniki łączne kobiet po dwóch turniejach w Azji:
1. Japonia – awans do igrzysk w Rio
2. Kazachstan – awans do barażu światowego
3. Chiny – awans do barażu światowego
Hongkong – awans do barażu swiatowego
5. Guam
Sri Lanka

Prawo startu na igrzyskach wśród kobiet maja już:  Brazylia, Nowa Zelandia, Kanada, Australia, Wielka Brytania, Kolumbia, USA, Francja, RPA, Fidżi i Japonia. W turnieju barażowym o ostatnie miejsce zagrają: Argentyna, Wenezuela, Meksyk, Trinidad i Tobago, Rosja, Hiszpania, Irlandia, Portugalia, Kenia, Tunezja, Zimbabwe, Samoa, Wyspy Cooka, Kazachstan, Chiny i Hongkong.

Wszystko wskazuje jednak na to, że federacja RPA zrezygnuje ze startu drużyny kobiet w igrzyskach motywując to tym, że drużyna narodowa awans powinna wywalczyć poprzez World Series, a nie kwalifikacje kontynentalne. Miejsce RPA zajmie wtedy Kenia, a w barażu zagra Madagaskar.

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password