Rio 2016: Siatkówka – Brazylijczycy zagrają o złoto. Udany rewanż za Londyn

Rosjanie nie obronią tytułu mistrzów olimpijskich. W półfinale lepsza okazała się reprezentacja Brazylii, która wygrała 3:0 i zrewanżowała się za finał z Londynu. O złoto Canarinhos zagrają z Włochami, zaś o brąz Rosjanie zmierzą się z USA.

W hali Maracanazinho po raz kolejny spotkały się dwie wielkie potęgi. Canarinhos walczyły o czwarty z rzędu występ w finale igrzysk. Dla Rosjan miał być to kluczowy krok w stronę obrony tytułu mistrzów olimpijskich. W półfinale mierzyli się z drużyną, którą pokonali przed czterema laty 3:2, po czym zgarnęli złoto.

W pierwszym secie obie drużyny grały bardzo równo, a wynik oscylował w granicach remisu. Dopiero w końcówce Rosjanom przytrafiła się seria błędów i z wyniku 14:14 zrobiło się 15:18. Do końca tej partii Brazylijczycy prowadzili pięcioma bądź czterema punktami i spokojnie wygrali do 21. Inicjatywę w drugim secie przejęli Rosjanie. Od początku wynik sprzyjał na ich korzyść, jednak nie potrafili odskoczyć na więcej niż dwa punkty. Skromna przewaga i słaba skuteczność w ataku w końcu się zemściły. Rosjanie prowadzili 16:14, by po chwili przegrywać już 16:17. To Sborna od tego momentu goniła wynik. W kluczowym fragmencie Brazylijczycy prowadzili 20:22. Zwycięstwo seta przypieczętowali, zdobywając trzy punkty z rzędu. Wyrównana i zacięta gra w trzeciej odsłonie toczyła się jedynie do wyniku 10:10. W grze Canarinhos widać było rozluźnienie, spokój i pewność w wykorzystywaniu błędów rywala. Rosjanom brakowało zagrywki, obrony czy skuteczności w bloku. Brazylijczycy odskoczyli nawet na pięć punktów (15:17) i bez większych problemów wygrali ten set do 17. Zwycięstwo przypieczętował fantastycznie grający w tym meczu Wallace De Souza.

Rosja – Brazylia 0:3 (21:25, 20:25, 17:25)

Rosja: Siergiej Grankin (2), Maksym Michajłow (16), Siergiej Tietiuchin (8), Jegor Kliuka (10), Artem Wolwicz (4), Aleksander Wołkow (7), Aleksiej Werbow (libero) oraz Igor Kobzar, Konstantin Bakun (1), Artem Jermakow

Brazylia: Bruno Rezende (2), Wallace de Souza (18), Ricardo Lucarelli (10), Luiz Felipe Fonteles (8), Mauricio de Souza (5), Lucas Saatkamp (7), Sergio Santos (libero) oraz William Arjona, Evandro Guerra.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password