Rio 2016 – Strzelectwo: Poniedziałkowa dominacja Europejczyków


Poniedziałek na strzelnicy w Rio de Janeiro należał do przedstawicieli Europy, bowiem zdobyli oni komplet medali. W karabinie pneumatycznym triumfował Włoch Niccolo Campriani, w trapie najlepszy okazał się, tak jak cztery lata temu, Chorwat, tyle tylko, że tym razem Josip Glasnovic.

Karabin pneumatyczny mężczyzn
Zmagania w tej konkurencji okazały się absolutną dominacją wicemistrza olimpijskiego z Londynu Niccolo Camprianiego. Włoch wygrał nie tylko kwalifikacje z nowym rekordem olimpijskim, ale był również najlepszy w finale.

Początek decydującej rywalizacji nie układał się jednak po jego myśli. Na prowadzenie Włoch wyszedł w siódmej serii strzelań i pozostał na nim do końca zawodów. Drugie miejsce zajął Ukrainiec Sergiej Kulisz, dla którego to pierwszy medal olimpijski w karierze, a brąz zdobył Rosjanin Władimir Maslennikow.

Trap mężczyzn
W trapie mężczyzn byliśmy świadkami powtórki z historii. Cztery lata temu mistrzem olimpijskim został Chorwat Giovanni Cernogoraz, a wicemistrzem Włoch Massimo Fabbrizi. W decydującym o złocie pojedynku na strzelnicy w Rio wystąpili reprezentanci obu tych krajów i ponownie złoto trafiło do Chorwacji, a właściwie do Josipa Glasnovicia, który dopiero po dogrywce okazał się lepszy od Włocha Giovanniego Pellielo.

W pojedynku o brąz Brytyjczyk Edward Ling 13:9 pokonał Davida Kostelecky’ego. Czech z pewnością czuje niedosyt, gdyż w półfinale był od Brytyjczyka lepszy.

WYNIKI
Karabin pneumatyczny mężczyzn:
1. Niccolo Campriani (Włochy) 206.1
2. Sergij Kulisz (Ukraina) 204.6
3. Władimir Maslennikow (Rosja) 184.2
4. Abhinav Bindra (Indie) 163.8
5. Peter Sidi (Węgry) 142.7
6. Ilia Charheika (Białoruś) 121.6
7. Petar Gorsa (Chorwacja) 101.0
8. Oleg Carkow (Ukraina) 79.7

Trap mężczyzn
Finał:
1. Josip Glasnovic (Chorwacja) 13 shoot-off: 4
2. Giovanni Pellielo (Włochy) 13 shoot-off: 3
Pojedynek o brąz:
3. Edward Ling (Wielka Brytania) 13
4. David Kostelecky (Czechy) 9
odpadli w półfinale:
5. Ahmed Kamar (Egipt)
6. Massimo Fabbrizi (Włochy)Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password