Rio 2016 – Szermierka: Drugi dzień bez polskich sukcesów

Po wczorajszym brązowym medalu Adriana Castro liczyliśmy dziś na kolejne medale naszych szermierzy na wózkach, zwłaszcza, że w turniejach szpadowych mieliśmy aż piątkę Polaków. Niestety nikomu z nich nie udało się dotrzeć do półfinału.

Już na eliminacjach grupowych w kategorii A zakończyła rywalizację Renata Burdon. Nasza zawodniczka zanotowała komplet porażek i na awans nie miała szans. Więcej nadziei wiązaliśmy z Martą Fidrych, która miała bilans 4:1. Jednak w ćwierćfinale przegrała z Chinką Bian Jing, która ostatecznie zdobyła srebrny medal, przegrywając w finale ze swoją rodaczką Xufeng Zou.

W kategorii B rywalizowała Marta Makowska, która do ćwierćfinału weszła z bilansem 3:2. Jednak w tej fazie turnieju przegrała 5:15 z Tajlandką Saysunee Jana, która ostatecznie zdobyła srebro. Triumfowała Chinka Jingjing Zhou.

Zawiódł też walczący w kategorii A Dariusz Pender. Z niejakimi trudnościami wszedł do ćwierćfinału, notując w grupie bilans 1:4. W walce o półfinał nie sprostał Chińczykowi Gang Sun, który był najlepszy w eliminacjach.

Wreszcie w kategorii B walczył Kamil Rząsa. W fazie grupowej zajął szóste miejsce, a w ćwierćfinale przegrał 12:15 z Francuzem Yannickiem Ifebe.

Bartosz Szafran4773 Posts

<p>Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password