Rio 2016 – Tenis stołowy: Srebro Krystyny Siemienieckiej

Krystyna Siemieniecka przegrała w finale singla kobiet (klasa 11.) z Ukrainką Natalią Kosminą i zdobyła srebrny medal igrzyska paraolimpijskich w Rio. Mecz finalowy był niestety jednostronnyym widowiskiem, w którym wyższość Ukrainki nie podlegała dyskusji.

Siemieniecka do finału dotarła w bardzo ładnym stylu. W fazie grupowej wygrała z Japonką Maki Ito i z reprezentantką Singapuru Mui Wui Ng, zaś w półfinale straciła tylko jednego seta w starciu z jej rodaczką Ka Man Wong. Także Kosmina grała w rio bardzo dobrze, rundę grupową skończyła na pierwszym miejscu (pokonała między innymi Dorotę Nowacką), jednak w półfinale męczyła się z Mui Wui Ng, wygrywając po pięciosetowym boju.

Finał był jednak niestety jednostronnym widowiskiem. Tylko na początku pierwszego seta Siemieniecka grała z Ukrainką jak równa z równą, od stanu 6:6 zdobyła tylko jeden punkt. Kolejne dwie partie to już zdecydowana przewaga Kosminy, która paraolimpijskie złoto zapewniła sobie po pierwszej piłce meczowej.

Medal Siemienieckiej jest pierwszym zdobytym w Rio przez naszych pingpongistów, ale nie ostatnim. Mamy już pewne co najmniej cztery srebra, miejmy nadzieję, ze jutro i we wtorek pozamieniają się one w zlota. Mamy także szanse na dwa medale brązowe.

Finał singla kobiet (klasa 11.)
Natalia Kosmina (Ukraina) – Krystyna Siemieniecka (Polska) 3:0 (11:7, 11:6, 11:5)