Rio 2016 – Zapasy: Baranowski i Baran poznali rywali

W trakcie przedostatniego dnia igrzysk w Rio de Janeiro na matach w Carioca Arena 2 pojawi się dwóch polskich specjalistów od zapasów w stylu wolnym. Zbigniew Baranowski i Robert Baran poznali już przeciwników, z którymi rozpoczną zmagania o olimpijskie medale.

Jako pierwszy z Biało-czerwonych do walki stanie Zbigniew Baranowski. W 1/8 finału kategorii do 86 kg nasz reprezentant trafił na Sandro Aminashviliego. To zawodnik mający za sobą całkiem udany rok 2015, w którym stanął na najniższym stopniu podium mistrzostw świata i Igrzysk Europejskich. Dwudziestopięciolatek z Białogardu będzie się musiał wznieść na wyżyny swoich umiejętności, by pokonać Gruzina, ale wierzymy, że jest w stanie to zrobić.

W najcięższej kategorii wagowej do 125 kg Robert Baran również zacznie zmagania od 1/8 finału. Jego pierwszym – i mamy nadzieję, że nie ostatnim – rywalem będzie Aiaal Lazarev. Największym osiągnięciem reprezentanta Kirgistanu jest ubiegłoroczny tytuł mistrza Azji. Jest to bez wątpienia przeciwnik w zasięgu naszego zapaśnika. W ewentualnym ćwierćfinale będzie już zdecydowanie trudniej. Potencjalnie po drugiej stronie maty może bowiem stanąć Jamaladdin Magomedov z Azerbejdżanu – srebrny medalista czempionatu globu w Las Vegas, który zapewne pamięta jeszcze zwycięstwo nad Baranem w repasażach Igrzysk Europejskich w Baku.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password