Rio 2016 – Zapasy: Mistrz olimpijski na drodze Gadżyjewa

Chcąc sięgać po najwyższe cele, trzeba się liczyć z trudnymi przeszkodami. Podczas ostatniego dnia igrzysk w Rio de Janeiro nie lada wyzwanie czeka Magomiedmurada Gadżyjewa. Reprezentant Polski, chcąc dotrzeć do finału kategorii do 65 kg, będzie musiał najprawdopodobniej uporać się wcześniej z mistrzem olimpijskim sprzed czterech lat, Togrulem Asgarovem z Azerbejdżanu.

Zanim jednak do tego dojdzie, naszego mistrza Europy (w wadze 70 kg) czeka starcie w 1/8 finału z Frankiem Molinaro. Niezbyt utytułowany zapaśnik z USA na pewno jest rywalem do przejścia, ale trzeba pamiętać, że amerykańskich kwalifikacji olimpijskich nie wygrywa się przez przypadek. Jeżeli Molinaro zejdzie z maty pokonany, na drodze Gadżyjewa stanie zapewne Torgul Asgarov. Najlepszy zapaśnik igrzysk w Londynie w kategorii do 60 kg miał już okazję mierzyć się reprezentantem Polski. Pokonał go w walce repasażowej na mistrzostwach świata w Las Vegas, pozbawiając nas wtedy przepustki do Rio.

Na matach Carioca Arena 2 w niedzielę wystąpi również Radosław Baran. Starszy brat walczącego w sobotę Roberta rozpocznie udział w olimpijskim turnieju w wadze 97 kg od rundy eliminacyjnej i od razu czeka go niezwykle trudne zadanie. Naprzeciwko niego stanie bowiem niezwykle utytułowany Azer, Khetag Goziumov. To brązowy medalista igrzysk w Pekinie i Londynie, pięciokrotny medalista mistrzostw świata, trzykrotny mistrz Europy i zwycięzca ubiegłorocznych Igrzysk Europejskich. Łatwo nie będzie, ale wierzymy, że nasz zapaśnik przystąpi do walki bez respektu dla swojego rywala.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password