Rio: Poznaliśmy finalistów

Dziś, zgodnie z planem, odbyły się kolejne spotkania Brasilia Open 2012. Po ich zakończeniu poznaliśmy już finalistów turnieju.

Dzisiejszy dzień upłynął pod znakiem wspaniałej gry i pasma zwycięstw dwóch amerykańskich par. Zaczęło się dosyć niespodziewanie, bo od walkowera przez którego rozstawieni z numerem "2" Alison i Emanuel poddali mecz turniejowej "jedynce" czyli parze Rogers/Dalhausser. W drugim meczu tego etapu rozgrywek Furbringer i Lucena reprezentujący Stan Zjednoczone bez problemu ograli brazylijski zespół Santos/Victor Felipe. Zwycięzcy tego etapu awansowali do baraży o półfinał. Tam po raz kolejny nie miały sobie równych powyżej wspomniane teamy. Rogers z Dalhausserem ograli 2:0 Harleya i Evandro eliminując tym samym z turnieju kolejny zespół Canarinhos. W drugim barażu miejsce w półfinale wywalczyli Fuerbringer/Lucena, którzy także bez straty seta uporali się z niemiecką parą Ermann/Matysik.

W półfinałach oba amerykańskie teamy ostatecznie udowodniły swoją klasę. Rogers i Dalhausser, w ostatnim akcie drogi do finału, po tie-breaku wygrali z… kolejnymi dziś na swojej drodze Brazylijczykami: Ricardo i Cunhą. Fuerbringer i Lucena, także po zaciętym spotkaniu – zakończonym dopiero po trzech partiach – dali radę parze z Półwyspu Iberyjskiego: Herrera/Gavira. W jutrzejszym finale zobaczymy więc dwie niesamowicie dziś grające pary reprezentujące USA. W meczu o brąz Ricardo i Cunha zagrają z parą Herrera/Gavira.

 

WYNIKI Z DNIA 21 KWIETNIA – Turniej mężczyzn:

Strefa przegranych:

Fuerbringer/Lucena (USA) – Santos/Victor Felipe (Brazylia)  2:0 (21:14; 21:12)

Rogers/Dalhausser (USA) – Alison/Emanuel (Brazylia)  walkower

 

Walka o półfinał:

Erdmann/Matysik (Niemcy) – Fuerbringer/Lucena (USA)  0:2 (19:21; 24:26)

Harley/Evandro (Brazylia) – Rogers/Dalhausser (USA)  0:2 (17:21; 17:21)

 

Półfinały:

Herrera/Gavira (Hiszpania) – Fuerbringer/Lucena (USA)  1:2 (21:13; 18:21; 13:15)

Ricardo/Cunha (Brazylia) – Rogers/Dalhausser (USA)  1:2 (26:24; 13:21; 10:15)

 

 

Terminarz gier na 22 kwietnia:

Mecz o brąz:

Herrera/Gavira (Hiszpania) – Ricardo/Cunha (Brazylia)

FINAŁ:

Fuerbringer/Lucena (USA) – Rogers/Dalhauser (USA)

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password