Rio za 3 dni: Gospodarze wybrali chorążego!

Przedstawiciele Komitetu Organizacyjnego zbliżających się wielkimi krokami igrzysk olimpijskich postanowili ogłosić światu informację o tym, kto już za kilkadziesiąt godzin poniesie flagę ich kraju na Ceremonii Otwarcia. Na słynnej Maracanie chorążym reprezentacji kraju-gospodarza będzie pięcioboistka, Yana Marques.

Brązowa medalistka poprzednich igrzysk, dla której występ w Rio będzie to już trzecim olimpijskim startem w karierze, wygrała internetowe głosowanie na chorążego. Wyprzedziła niezwykle doświadczonego Roberta Scheidta – żeglarza, który w 1996 i 2004 roku wygrywał zmagania w klasie Laser oraz Serginho – mistrza olimpijskiego z Aten w siatkówce.

– Niesienie flagi na stadion na Ceremonii Otwarcia to wielki zaszczyt. Igrzyska sprowadzą w jedno miejsce ludzi z całego świata, chciałabym więc przekazać im wszystkim przesłanie, że przez sport możemy się jednoczyć – mówiła Marques w rozmowie z TV Globo.

Pięcioboistka mająca 32 lata jest dopiero drugą kobietą w historii Brazylii, która dostąpi zaszczytu bycia chorążym reprezentacji. Pierwszą była w 2000 roku Sandra Pires, specjalizująca się w siatkówce plażowej.

Ceremonia Otwarcia rozpocznie się w nocy z 5 na 6 sierpnia o godzinie 1:00 czasu polskiego. Relację na żywo z tej wyjątkowej uroczystości znajdziecie oczywiście na naszym portalu!

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password