Roger Federer mistrzem Australian Open!!!

Szwajcar Roger Federer pokonał w finale Australian Open Hiszpana Rafaela Nadala 6:4, 3:6, 6:1, 3:6, 6:3 i po Wimbledonie 2012 znów jest najlepszym tenisistą w turnieju Wielkiego Szlema!

Po ponad trzech i pół godzinie gry w finale osiemnasty wielkoszlemowy tytuł wywalczył na korcie Roda Lavera Roger Federer. Piąty w Melbourne!

Spotkanie znakomicie otworzył Szwajcar. Wygrał pierwszego seta 6:4. Potem nieco obniżył loty, a Rafa wskoczył na lepszy poziom gry. Federer przegrał 3:6, aby znów zachwycić w secie trzecim. Ten zapisał na konto z wynikiem 6:1. Wysoki wynik może być jednak złudny, ponieważ w tymch siedmiu gemach była zacięta walka. W czwartej partii znów obudziły się ambicje Nadala, który w tej odsłonie triumfował do trzech. Początek piątego seta lepiej ułożył się dla Hiszpana, który prowadził 3:1, ale następne 5 gemów wygrał Roger Federer i w wieku 35 lat 174 dni stał się drugim najstarszym zwycięzcą turnieju Wielkiego Szlema w erze tenisa open.

Roger Federer wygrał turniej w Melbourne będąc rozstawionym z numerem 17. W US Open 2002 Pete Sampras (USA) z „siedemnastką” był najlepszy na kortach w Nowym Jorku. W rankingu ATP od jutra Szwajcar będzie zajmować 10. miejsce.

Australian Open, finał gry pojedynczej:

Roger Federer (Szwajcaria) [17] – Rafael Nadal (Hiszpania) [9] 6-4 3-6 6-1 3-6 6-3