Rosyjsko-włosko-chiński piątek na strzelnicy

Piątek był kolejnym dniem rywalizacji w Londynie, gdzie odbywa się Puchar Świata. Medale zdobywały dziś tylko trzy nacje: Włosi, Chińczycy i Rosjanie.

Panowie dokończyli dziś rywalizację w trapie. Najpierw rozegrano ostatnie dwie seriw eliminacyjne. W nich nadla świetnie spisywał się prowadzący do tej poryWłoch Massimo Fabbrizi. Dobrze strzelali także Rosjanin Alexey Alipovi drugi z Włochów Giovanni Pellielo. Kompletnie zawiódł drugi po trzech seriach Chorwat Giovanni Cernogoraz. W czwartej serii pomyliś się aż pięciokrotnie  i nawet dobra piąta seria nie dała mu awansu do finału. W finałowej rozgrywce sytuacja nie uległa zmianie. Nadal najlepiej spisywali się Fabrizzi, Alipov i Pellielo. W tej samej kolejności zawodnicy ci stanęli na podium. Do rywalizacji próbował włączyć się też Edward Ling z wielkiej Brytanii jednak w shoot-offie uległ Pellielo 14:13. Bardzo słąbo w Londynie zaprezentował się Jaromir Wojtasiewicz, który walczy o „dziką kartę” na Ogrzyska w tej konkurnecji. Polak zajał odległe 64 miejsce ze słąbiutkim wynikiem 109pkt. Miejmy nadzieję, że w kolejnych startach Wojtasiewicz pokaże się z lepszej strony i udowodni ISSF, że załuguje na strart w Londynie.

W pistolecie szybkostrzelnym 25m. triumfował Rosjanin Alexey Klimov uzyskując 590pkt w kwalifikacjach i 33 w finale. Za nim dublet Chińczyków – Feng Ding (586+30pkt.) wyprzedził Jian Zhanga (584+26pkt)

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password