Rozdano przepustki w tenisie stołowym w Ameryce Łacińskiej

 

Dzisiaj zakończyły się kwalifikacje do igrzysk Olimpijskich w tenisie stołowym dla reprezentantów Ameryki Łacińskiej, turniej rozgrywano w Rio de Janeiro.

 

Do rozdania w brazylijskim turnieju było 5 paszportów dla mężczyzn oraz 6 dla kobiet.

Do męskiego turnieju przystąpiło w sumie 43 zawodników wśród których wyłoniono piątkę w trójstopniowych kwalifikacjach. W pierwszej turze eliminacji do turnieju olimpijskiego zakwalifikowali się jego finaliści, a byli to doświadczony Brazylijczyk Gustavo Tsuboi oraz pochodzący z Chin reprezentant Dominikany Lin Ju. Bez tej dwójki rozegrano kolejną fazę eliminacji z której do Londynu pojadą Marcelo Aguirre z Paragwaju oraz drugi z Brazylijczyków Hugo Hoyama. Zmagania zakończył finał z udziałem Meksykanina Marcosa Madrida z Kubańczykiem Andy Pereirą z którego to lepszy okazał się reprezentant Kuby i on to wlaśnie pojedzie do stolicy Wielkiej Brytanii jako ostatni przedstawiciel Ameryki Łacińskiej.

W turnieju kobiet na starcie stanęły 33 zawodniczki, które walczyły o sześć przepustek do Londynu w podobnej formie przepowadzonych eliminacjach co w męskim turnieju. W pierwszej fazie eliminacji zakwalifikowały się reprezentantka gospodarzy Ligia Silva oraz jej przeciwniczka z finału Paula Medina z Kolumbii. w drugiej fazie upragniony sukces osiągnęły Yadira Silva z Meksyku oraz druga z reprezentantek Kraju Kawy Caroline Kumahara. Natomiast dwa ostatnie miejsca przypadły Fabioli Ramos z Wenezueli oraz Chilijce Bercie Rodriguez.

Do niespodzianki w turnieju pań można na pewno zaliczyć nie zakwalifikowanie się do Londynu Chinki w barwach Dominikany Lian Qian.

Podsumowując, kwalifikacje z Rio de Janeiro uzyskali następujący gracze:

Lin Ju (Dominikana), Gustavo Tsuboi, Hugo Hoyama (obaj Brazylia), Marcelo Aguirre (Paragwaj), Andy Pereira (Kuba)

wśród kobiet natomiast były to:

Ligia Silva, Caroline Kumahara (obie Brazylia), Paula Medina (Kolumbia), Yadira Silva (Meksyk), Fabiola Ramos (Wenezuela), Berta Rodriguez (Chile)