Rozdano przepustki w tenisie stołowym w Ameryce Łacińskiej

 

Dzisiaj zakończyły się kwalifikacje do igrzysk Olimpijskich w tenisie stołowym dla reprezentantów Ameryki Łacińskiej, turniej rozgrywano w Rio de Janeiro.

 

Do rozdania w brazylijskim turnieju było 5 paszportów dla mężczyzn oraz 6 dla kobiet.

Do męskiego turnieju przystąpiło w sumie 43 zawodników wśród których wyłoniono piątkę w trójstopniowych kwalifikacjach. W pierwszej turze eliminacji do turnieju olimpijskiego zakwalifikowali się jego finaliści, a byli to doświadczony Brazylijczyk Gustavo Tsuboi oraz pochodzący z Chin reprezentant Dominikany Lin Ju. Bez tej dwójki rozegrano kolejną fazę eliminacji z której do Londynu pojadą Marcelo Aguirre z Paragwaju oraz drugi z Brazylijczyków Hugo Hoyama. Zmagania zakończył finał z udziałem Meksykanina Marcosa Madrida z Kubańczykiem Andy Pereirą z którego to lepszy okazał się reprezentant Kuby i on to wlaśnie pojedzie do stolicy Wielkiej Brytanii jako ostatni przedstawiciel Ameryki Łacińskiej.

W turnieju kobiet na starcie stanęły 33 zawodniczki, które walczyły o sześć przepustek do Londynu w podobnej formie przepowadzonych eliminacjach co w męskim turnieju. W pierwszej fazie eliminacji zakwalifikowały się reprezentantka gospodarzy Ligia Silva oraz jej przeciwniczka z finału Paula Medina z Kolumbii. w drugiej fazie upragniony sukces osiągnęły Yadira Silva z Meksyku oraz druga z reprezentantek Kraju Kawy Caroline Kumahara. Natomiast dwa ostatnie miejsca przypadły Fabioli Ramos z Wenezueli oraz Chilijce Bercie Rodriguez.

Do niespodzianki w turnieju pań można na pewno zaliczyć nie zakwalifikowanie się do Londynu Chinki w barwach Dominikany Lian Qian.

Podsumowując, kwalifikacje z Rio de Janeiro uzyskali następujący gracze:

Lin Ju (Dominikana), Gustavo Tsuboi, Hugo Hoyama (obaj Brazylia), Marcelo Aguirre (Paragwaj), Andy Pereira (Kuba)

wśród kobiet natomiast były to:

Ligia Silva, Caroline Kumahara (obie Brazylia), Paula Medina (Kolumbia), Yadira Silva (Meksyk), Fabiola Ramos (Wenezuela), Berta Rodriguez (Chile)

 

 

 

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password