Rugby 7: 9. miejsce Polek w Dubaju

TestYou Brain - Be a champion - train your brain with light semaphores

Reprezentacja Polski kobiet w rugby 7 zajęła 9.miejsce w Dubaju. Polki dostały zaproszenie do towarzyskiego turnieju International Invitaion przy okazji rozpoczęcia nowego sezonu World Series.

W rozgrywkach grupowych nasza siódemka zagrała z Walią, Rosją i drużyna angielską Mo Sistas. W pierwszym meczu Polki uległy Walijkom 7-26. Kolejne spotkanie było bardzo wyrównane. Biało-czerwone przegrały jednym punktem 14-15 z Mo Sistas. To praktycznie odebrało szanse na grę w ćwierćfinale. Na zakończenie pierwszego dnia Polki z faworyzowanymi Rosjankami. Pomimo wystawieniu rezerw aktualne mistrzynie Europy okazały się lepsze i wygrały 19-10. 3 porażki oznaczały, że nasze reprezentantki będą grać o miejsca 9.-12.

W drugim dniu zawodów nasze rugbistki zmierzyły się z amerykańską drużyną WR Ravens i pewnie wygrały 28-10. O miejsce 9.  po raz drugi w Dubaju podopieczne Janusza Urbanowicza zagrały z Mo Sistas. Rewanż okazał się udany. Zwycięstwo 27-14 zakończyło udany wyjazd od Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

W finale „International Invitation Woman” australijski zespół Randwick Magic pokonał młodzieżową drużynę Irlandii 15:10

Wyniki:
Polska – Walia 7-26
Polska – Mo Sistas (Anglia) 14-15
Polska – Rosja 10-19

Polska – WR Ravens (USA) 28-10
Polska – Mo Sistas (Anglia) 27-14

Polki wystąpiły w składzie:
Abucewicz Laura, Jaszczyszyn Karolina, Klichowska Anna, Maliszewska Hanna, Mroczyńska Marlena, Pietrzak Monika (Biało-Zielone Ladies Gdańsk), Jarecka Marta, Korona Magda (Juvenia Kraków), Pamięta Natalia, Paszczyk Katarzyna (Black Roses Posnania Poznań), Singel Angelika (AZS AWF Warszawa) Stachura Marta (RC Legia Warszawa)

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password