Rugby 7: Fidżi nokautuje przeciwników


Reprezentacja Fidżi wygrała turniej olimpijski mężczyzn w rugby 7 pokonując w finale Wielką Brytanię. 3. miejsce zajęła Republika Południowej Afryki. Zwycięstwo Fidżi dało im pierwszy w historii medal olimpijski.

W pierwszym półfinale Fidżi było zdecydowanym faworytem w meczu z Japonią i nie zawiodło. Fidżijczycy zagrali na kompletnym luzie i było widać, że są lepsi w każdym elemencie gry od Japończyków. Fidżi wygrało 20-5 i zapewniło sobie pierwszy w historii medal olimpijski. W drugim meczu kluczem do zwycięstwa była obrona. Brytyjczycy zagrali bardzo dobrze w defensywnie i dość niespodziewanie pokonali RPA 7-5. Oba zespoły zdobyły tylko po jednym przyłożeniu, a o zwycięstwie Wielkiej Brytanii zadecydowały udane podwyższenie.

W spotkaniu o brąz RPA pokazało, że medal olimpijski im się należy. Już od pierwszych akcji siódemka z Afryki ruszyła do ataku i z łatwościa zdobywała punkty. Ich zwycięstwo ani przez moment nie było zagrożone. Ostatecznie RPA wygrało aż 54-14.

Finał olimpijski nie przyniósł emocji. Fidżi pokazało, że zwycięstwo w turnieju nie trafiło do nich przypadkowo. Do przerwy Fidżijczycy prowadzili już 29-0 demolując Brytyjczyków a obronie. Przyłożenia zdobywali z niesamowitą łatwością. Druga połowa już nic nie zmieniła. Fidżi pokonało Wielką Brytanię 43-7.

Wyniki:

Półfinaly
Fidżi – Japonia 20-5
Wielka Brytania – RPA 7-5

o 11. miejsce
Kenia – Brazylia 21-0

o 9. miejsce
USA – Hiszpania 24-12

o 7. miejsce
Francja – Australia 12-10

o 5. miejsce
Nowa Zelandia – Argentyna 17-14

o 3. miejsce
RPA – Japonia 54-14

Finał
Fidżi – Wielka Brytania 43-7

Ostateczna klasyfikacja
1. Fidżi
2. Wielka Brytania
3. RPA
4. Japonia
5. Nowa Zelandia
6. Argentyna
7. Francja
8. Australia
9. USA
10. Hiszpania
11. Kenia
12. BrazyliaLogin

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password