Rugby 7: Francuzki zagrają w Rio, Irlandia przeciwnikiem Polaków

Reprezentacja kobiet Francji w rugby 7 wygrała drugi turniej z cyklu Grand Prix Series w Malemorcie pokonując w finale Hiszpanię 20-0. Trójkolorowe okazały się najlepszą drużyną w Europie i awansowały do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

Grand Prix Series Europa kobiet

Francuzki do turnieju przystąpiły z drugiego miejsca po porażce przed tygodniem z Rosjankami. W rozgrywkach grupowych gospodynie dość niespodziewanie przegrały z Holandią. Dwa zwycięstwa dały im jednak awans do ćwierćfinału gdzie pewnie pokonały Irlandię 34-0. W półfinale Francja spotkała się z Rosją, Było to decydujące spotkanie o losach calego Grand Prix Series i zarazem awansu do igrzysk. Francuzki po wyrównanym meczu wygrały 19-10 udanie rewanżując się za porażkę w finale tydzień temu. Awansowały do finału gdzie przypięczetowały swój sukces pokonując Hiszpanię 20-0. Rosjanki zajeły 2. miejsce w cyklu i uzyskały awans do barażu światowego. Pozostałe drużyny (oprócz Anglii, Walii i Szkocji) zagrają w repasażach europejskich.

Wyniki:
Półfinały
Francja – Rosja 19-10
Hiszpania – Anglia 10-5

Finał
Francja – Hiszpania 20-0

Klasyfikacja po 2 turniejach Grand Prix Series
1. Francja – awans do iO, zwycięstwo w GP
2. Rosja – awans do barażu światowego
3. Hiszpania 
4. Anglia
5. Irlandia
6. Holandia
7. Walia
8. Włochy
9. Ukraina
10. Portugalia
11. Szkocja – spadek do dywizji A
12. Niemcy – spadek do dywizji A

Prawo startu na igrzyskach wśród kobiet maja już:  Brazylia, Nowa Zelandia, Kanada, Australia, Wielka Brytania, Kolumbia, USA i Francja. W turnieju barażowym zagrają już na pewno: Argentyna, Wenezuela, Meksyk, Trinidad i Tobago i Rosja.

Europa dywizja B mężczyzn

Kolejny krok w stronę awansu do igrzysk w Rio zrobili Irlandczycy. Przypomnijmy, że Irlandia powróciła do rozgrywek w rugby siedmioosobowym i rozpoczęła przed dwoma tygodniami występy od dywizji C. W ostatni weekend w Zagrzebiu Irlandczycy zagrali już o szczebel wyżej. Nie mieli problemów z wygraniem wszystkich spotkań. Nie stracili przy tym żadnego punktu, sami zdobywając 384 w 6 meczach. Irlandia oczywiście pewnie awansowała do dywizji A i co najważniejsze zagwarantowała sobie prawo startu w barażu europejskim. W miniony weekend awansowali tam również Polacy, Ukraińcy i Łotysze. Stawkę uzupełnią zespoły z Grand Prix Series, a ostateczny skład poznamy w połowie lipca.

Prawo startu na igrzyskach wśród mężczyzn maja już:  Brazylia, Nowa Zelandia, RPA, Fidżi, Wielka Brytania, Argentyna i USA. W turnieju barażowym zagrają już na pewno: Urugwaj, Chile, Kanada i Meksyk.

 

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password