Rugby 7 – GP Series: Polacy na ostatnim miejscu

Reprezentacja Polski mężczyzn w rugby 7 zajęła ostatnie miejsce w pierwszym turnieju Grand Prix Series (Mistrzostwa Europy dywizji A). Polacy przegrali wszystkie 5 spotkań. Zawody odbyły się w Moskwie.

W pierwszym dzisiejszym spotkaniu naszym przeciwnikiem była Anglia. Dość nieoczkiwanie Anglicy nie awansowali do czołowej ósemki. Spowodowane to były rezerwowym składem jaki wysłali do Rosji. Pierwsza połowa należała do Anglii, która dość łatwo punktowała i do przerwy prowadziła 17-0. Druga część gry to najlepszy okres Polaków na turnieju. Biało-Czerwoni zdołałi dwukrotnie przyłożyć. Najpierw uczynił to Robert Bosiacki, a później po efektownej, solowej akcji Grzegorz Szczepański. To było jednak za mało aby odrobić straty. Polacy ostatecznie przegrali 10-24.

W meczu o 11. miejscy Polska zmierzyła się z Belgią. W pierwszej połowie Belgowie grali kombinacyjnie z czym nasi rugbiści nie mogli sobie poradzić. Wynik 17-0 praktycznie pozbawił emocji na drugą część. Po przerwie Polacy zdołali odpowiedzieć jednym przyłożeniem Roberta Bosiackiego. Belgia wygrała 24-7.

Turniej wygrała Irlandia pokonując w finale Hiszpanię 12-0. 3. miejsce zajęła Rosja, która wygrała z Włochami 31-12.

Za tydzień elita europejska zagra ze sobą w drugim turnieju w Łodzi. Miejmy nadzieję, że Polacy przed własną publicznością lepiej się zaprezentują.

Polska – Anglia 10-24
Polska – Belgia 7-24