Rugby 7 – GP Series: Polacy rozpoczynają od trzech porażek

Reprezentacja Polski mężczyzn w rugby 7 nieudanie rozpoczęła pierwszy turniej Grand Prix Series (Mistrzostwa Europy dywizji A) w Moskwie. Polacy doznali trzech porażek w grupie i jutro zagrają o miejsca 9. – 12.

Pierwsze spotkanie z gospodarzami nasza drużyna rozpoczęła odważnie i bardzo szybko objęła prowadzenie 5-0.  Jak się okzało była to jedyna skuteczna akcja Biało-Czerwonych w tym meczu. Rosjanie po stracie punktów przejęli inicjatywę i kompletnie zdominowali nasz zespół. Byli zespołem lepszym o dwie klasy, wykorzystując najmniejsze błędy w polskiej defensywnie. Ostatecznie Polacy przegrali wysoko 5-48.

W drugim meczu przeciwnikiem była Hiszpania. Juz do przerwy rugbiści z Półwyspu Iberyjskiego pokazali swoją wyższość. Po 7 minutach prowadzili 26-0 i pewnie zmierzali po zwycięstwo. W drugiej połowie Polacy próbowali prowadzić grę. Nic jednak z tego nie wyszło i w ostatniej minucie Hiszpanie dwukrotnie przyłożyli. Polska przegrała 0-40.

Trzecie spotkanie z Włochami Polacy rozpoczeli podobnie jak z Rosjanami od ataków i przyłożenia dającego prowadzenie 5-0. Punkty zdobył Daniel Gdula. Włosi szybko odrobili straty i już do przerwy na tablicy wyników widniało 14-5. W drugiej połowie również lepiej prezentowali się nasi przeciwnicy, którzy wygrali 31-10. W naszej druzyny drugi raz przyłożył Daniel Gdula.

Jutro Polacy zagrają o miejsca 9.-12. Pierwszym rywalem będą Anglicy, którzy sensacyjnie nie zdołali awansować do ćwierćfinalu. Po tym co dziś obejrzeliśmy nie możemy robić sobie jednak nadziei na dobry występ. Polacy są wyraźnie najsłabszą drużyną z całej dwunastki. Przypominjmy, że nasza siódemka jeszcze przez rok ma zgwarantowany start w europejskiej elicie jako gospodarz jednego z turniejów.

Wyniki:

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password