Rugby 7 – Grand Prix Series: 10. miejsce Polek

Reprezentacja Polski kobiet w rugby 7 zajęła 10. miejsce w pierwszym turnieju Grand Prix Series (Mistrzostwa Europy). Zawody odbyły się we francuskim Malemorcie.

Polki dzisiaj rozegrały dwa spotkania o miejsca 9.-12. Pierwszym przeciwnikiem była Portugalia. Polki od początku meczu ruszyły do ataków i już do przerwy zdobyły dwa przyłożenia. Nasze rugbistki świetnie spisywały się w defensywnie nie pozwalając Portugalkom na zbyt wiele. Druga połowa była bardziej wyrównana, jednak to Biało-Czerwone zdobyły jako jedyne punkty. Ostatecznie Polki wygrały 21-0.

W meczu o 9. miejsce rywalem była Szwecja. Polki, podobnie jak z Portugalią, od początku przejęły inicjatywę. Niestety po prostym błędzie piłkę przejęły Szwedki i po kontrze objęły prowadzenie. Nasza siódemka nie przejęła się stratą punktów i szybko doprowadziła do wyrównania. Jeszcze przed przerwą przyłożenie zdobyła Marlena Mroczyńska. Po 7 minutach Polki prowadziły 12-5. Druga część to wyrównana gra z obu stron. Szwedki dażyły do wyrównania, jednak Polki świetnie spisywały się w obronie. Niestety w końcówce jedna z naszych zawodniczej otrzymała żołta kartkę. Rywalki wykorzystały przewagę liczebną i doprowadziły do remisu. Polkom przydarzył się jeszcze fatalny błąd przy wyrzucie z autu. Piłka wpadła w rece Szwedek, które przypieczętowały zwycięstwo. Ostatecznie Polki przegrały 12-19 i zajęły 10. miejsce w debiucie w europejskiej elicie.

Najlepszą drużyna okazała się Rosja, która w finale pokonała Francję. 3, miejsce zajęła Irlandia. Drugi turniej odbędzie się w Kazaniu (8-9.07)

Polska – Portugalia 21-0
Polska – Szwecja 12-19