Rugby 7 – World Series: Nowa Zelandia najlepsza w Cape Town

Męska reprezentacja Nowej Zelandii wygrała drugi turniej z cyklu World Series pokonując w finale Argentynę 24-12. Zawody odbyły się w Cape Town (RPA).

All Blacks swój występ w RPA rozpoczęli fatalnie. W pierwszym meczu grupowym przegrali sensacyjnie z USA 0-22. W kolejnych spotkaniach pierwszego poprawili swoją grę i awansowali do ćwierćfinale razem z Amerykanami. Drugą dużą niespodziankę sprawiła Kanada, która pokonała Fidżi 22-14. Nie zawiedli gospodarze i Anglicy, którzy z kompletem zwycięstw przebrnęli pierwszą fazę.

Najbardziej emocjonujący mecz turnieju obejrzeliśmy w ćwierćfinale w którym RPA podejmowało Fidżi. Pierwsza połowa należała do siódemki z Oceanii. Fidżi prowadziło 21-12 i pewnie zmierzało po zwycięstwo. W drugiej części RPA zaprezentowała się wyśmienicie. Gospodarze przy ogromnym dopingu swoich fanów odrobili straty i zdołali wygrać 31-26. W pozostałych spotkaniach o awans do 1/2 Nowa Zelandia pokonała Anglię 17-12, Argentyna – USA 28-12, a Kanada Francję 35-8.

Mecze półfinałowe były niezwykle wyrównane. All Blacks okazali się lepsi o jedno przyłożenie od RPA i wygrali 17-12, a Argentyna wygrała z rewelację turnieju Kanadą tylko 14-12. W finale Nowa Zelandia nie pozostawiła złudzeń, która siódemka była najlepsza w ten weekend. Aktualni mistrzowie świata bez najmniejszych problemów wygrali z Argentyną 38-14, co dało im prowadzenie w klasyfikacji generalnej po dwóch turniejach.

Wyniki:

Finał
Nowa Zelandia – Argentyna 38-14

o 3. miejsce
RPA – Kanada 19-17

o 5. miejsce
Fidżi-USA 26-12

Klasyfikacja po 2 turniejach:

Po raz kolejny najlepsze siódemki spotkają się pod koniec stycznia w Sydney.

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password