Rugby 7: Polska mistrzem Europy dywizji A!!

Reprezentacja Polski mężczyzn w rugby 7 wygrała drugi turniej mistrzostw Europy dywizji A w Gdańsku. Polacy byli zdecydowanie najlepszą drużyną i awansowali do europejskiej elity. 

Meczu półfinałowego z Ukrainą wszyscy w naszej kadrze się obawiali. Przed dwoma tygodniami Polacy dwukrotnie byli lepsi, jednak przeciwnicy postawili trudne warunki. Biało-czerwoni od początku postawili na ofensywę. Prowadzenie naszje drużynie dał Radosław Rakowski. Podopieczni Krzysztofa Folca nie rezygnowali z ataków i po raz kolejny wykorzystali szybkość Szymona Sirockiego. Wkopnięcie piłki do strefy Ukraińców do której dopadł nasz najlepszy zawodnik dało nam prowadzenie 12-0. Taki wynik utrzymał się do przerwy. Drugą połowę Polacy rozpoczeli w osłabieniu po żółtej kartce. Ukraińcy grali jednak bardzo niepewnie popełniając proste błędy. Polska defensywa spisywała się bez zarzutu. W końcówce po karnym Polacy kopnęli na bramkę i dało to kolejne 3 punkty. Wynik meczu na 20-0 ustalił Marcin Krześniak. Polacy awansowali do finału gdzie zagrają z Cyprem i zapewnili sobie udział w przyszłorocznym Grand Prix Series. 

W finale z Cyprem obejrzeliśmy otwarte spotkanie z obu stron. W naszej drużynie jak zwykle dzielił i rządził Szymon Sirocki, który 3 razy przyłożył przed przerwą. Po 10 minutach nasza siódemka prowadziła 19-14. W drugiej cześci osłabieni Cypryjczycy, którzy wystąpili w Gdańsku tylko w ośmiu wyraźnie opadli z sił. Polacy kontynuowali świetną grę i ostatecznie wygrali 34-19.

Polacy już wczoraj zapewnili sobie prawo udziału w europejskim barażu do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. 18-19 lipca czołówka Starego Kontynentu zagra w Lizbonie.

Wyniki:
Półfinały 
Polska – Ukraina 20-0
Cypr – Izrael 22-0

Finał:
Polska – Cypr 34-19

Polacy grali w składzie:
Robert Bosiacki, Daniel Gdula – Tytan Gniezno;
Marek Przychocki, Piotr Zeszutek, Mateusz Mrowca – Ogniwo Sopot;
Mateusz Zajkowski, Rafał Janeczko, Robert Kwiatkowski – Lechia Gdańsk;
Dawid Plichta – Orkan Sochaczew;
Szymon Sirocki, Radosław Rakowski – Arka Gdynia;
Marcin Krześniak – Budowlani Łódź SA;
Aleksander Nowicki – AS Macon Rugby (Francja);
Mateusz Lament – Pogoń Siedlce.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password