Rugby 7: Polacy w półfinale mistrzostw Europy dywizji A!

Reprezentacja Polski mężczyzn w rugby 7 z kompletem zwycięstw awansowała do półfinału mistrzostw Europy dywizji A. Turniej odbywa się w Gdańsku.

Pierwszym przeciwnikiem Polaków podobnie jak przed dwoma tygodniami byli Węgrzy. Biało-czerwoni od początku spotkania przeszli do frontalnych ataków. Wynik udanym przyłożeniem otworzył Mateusz Zajkowski już w pierwszych sekundach spotkania. W kolejnych akcjach było widać, że przeciwnicy nie będą w stanie nam zagrozić. Dwukrotnie skuteczne akcje kończył Szymon Sirocki i już do przerwy Polska prowadziła 33-0. W drugiej połowie świetnie spisywał się Mateusz Mrowca. To on jako pierwszy zdobył punkty po przerwie. Polacy ostatecznie wygrali 50-0, a Węgrzy nie mieli nawet najmniejszej szansy na zmniejszenie rozmiarów porażki.

Drugi przeciwnikiem byli Szwedzi. Wydawało się, że będzie to przeszkoda o wiele trudniejsza. Tak się jednak nie stało. Polacy rozegrali bardzo dobry mecz i szybko wyszli na prowadzenie. Po przechwycie Roberta Bosiackiego wynik otworzył Szymon Sirocki. Podopieczni Krzysztofa Folca cały czas atakowali czego efektem było kolejne przyłożenie. Wynik do przerwy 19-0 ustalił Robert Bosiacki. W drugiej połowie obejrzelismy kilku zmienników. Bardzo dobrze spisał się Mateusz Lament. Szwedzi ostro zatakowali dopiero w ostatniej akcji. Nasza defensywa spisał się jednak bez zarzutu. Polska wygrała pewnie 31-0.

Kolejnym rywalem byli niepokonani Łotysze. Polacy zaczęli od solowej akcji Szymona Sirockiego, który z łatwością obiegł dwóch graczy. Przeciwnicy odpowiedzieli przyłożeniem i wydawalo się, że będziemy świadkami wyrównanego pojedynku. Tak się jednak nie stało. Biało-czerwoni po raz kolejny wykorzystali szybkość Sirockiego. Wkopnięcie w futbolowym stylu piłki do której dopadł nasz najlepszy zawodnik dało prowadzenie w pierwszej połowie Polakom 14-5. Po przerwie przyłożenie zdobył Marek Przychocki i jasne się stało, że nasza siódemka już tego meczu nie przegra. Krzysztof Folc dokonał ponownie zmian. Z bardzo dobrej strony pokazał się Marcin Krześniak. który po efektownej akcji zdobył punkty. Polacy ostatecznie wygrali 33-10. 

Ostatnim grupowym przeciwnikiem byli Mołdawianie. Polacy jak zdażyli nas przyzwyczaić mieli przewagę. Tradycyjnie już punkty zdobył najskuteczniejszy nas zawodnik Szymon Sirocki. Do końca pierwszej połowy Mołdawia dzielnie się broniła. W ostatniej akcji Polacy stracili piłkę i rywale zdołali wyrównać. W drugiej połowie nasza siódemka ruszyła do ataku. Po solowej akcji przyłożenie zdobył Mateusz Zajkowski, a kolejne punkty dołożył Szymon Sirocki dając prowadzenie 17-7. Mołdawianie grając w przewadze zdołali zmiejszyć rozmiary porażki, ale nie zdążyli już odrobić strat. Polacy wygrali 17-14 i zakończyli rozgrywki grupowe na pierwszym miejscu.

Wyniki:
Polska – Węgry 50-0
Polska – Szwecja 31-0
Polska – Łotwa 33-10
Polska – Móldawia 17-14

Polacy w półfinale zagrają z Ukraina, Łotwa zmierzy się z Cyprem.

Przypomnijmy, że awans do europejskiej elity wywalczy zwycięzca dywizji A. 3 najlepsze drużyny zagrają w europejskim barażu do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, z którego 3 siódemki zagrają w kwalifikacjach światowych.

Polacy grają w składzie:
Robert Bosiacki, Daniel Gdula – Tytan Gniezno;
Marek Przychocki, Piotr Zeszutek, Mateusz Mrowca – Ogniwo Sopot;
Mateusz Zajkowski, Rafał Janeczko, Robert Kwiatkowski – Lechia Gdańsk;
Dawid Plichta – Orkan Sochaczew;
Szymon Sirocki, Radosław Rakowski – Arka Gdynia;
Marcin Krześniak – Budowlani Łódź SA;
Aleksander Nowicki – AS Macon Rugby (Francja);
Mateusz Lament – Pogoń Siedlce.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password