Rugby 7: Polacy wygrywają pierwszy turniej ME dyw. A!!!

Reprezentacja Polski mężczyzn w rugby 7 wygrała pierwszy turniej mistrzostw Europy dywizji A. W finale Polacy pokonali Ukrainę 14-10. 

W półfinale przeciwnkiem Polaków byli niepokonani Czesi. Po pierwszych dość nerwowych akcjach z obu stron biało-czerwoni przejęli inicjatywę. Na boisku było widać, że Polacy są druzyną o wiele lepszą w każdym elemencie gry. Efektem tego były 3 przyłożenia w pierwszej cześci i do przerwy prowadziliśmy 21-0. Kiedy na początku drugiej połowy nasz najlepszy zawodnik Szymon Sirocki zdobył kolejne punty jasne się stało, że Polska ma już pewny awans do finału. Ostatecznie Polacy wysoko pokonali Czechów 36-0.  W drugim meczu Ukraina wygrała z Łotwą 12-0.

W finale przeciwnikiem naszej siódemki byli Ukraińcy. Oba zespoły od początku nastawiły się na defensywę i nie oglądaliśmy zbyt składnych akcji. Pierwsi przez obronę przeciwników przedarli się Polacy, a punkty zdobył niezawodny Szymon Sirocki. Do przerwy Polska prowadziła 7-0. W drugiej połowie Ukraińcy zagrali o wiele lepiej. Polacy nie mogli sobie poradzić z siłową grą naszych sąsiadów. Skutkiem tego były dwa przyłożenia. Na szczęscie Ukraińcy nie zdołali kopnąć z podwyższenia i prowadzili tylko 10-7. Ostatnia akcja meczu należała do poodpiecznych Krzystofa Folca. Przyłożenie zdobył ponownie Szymon Sirocki i dał upragnione zwycięstwo naszej drużynie. Polacy po ciężkim meczu wygrali 14-10.

Drużynę, która awansuje do europejskiej elity poznamy za 2 tygodnie w Gdańsku. Przypomnijmy, że będzie to tylko zwycięzca dywizji A. Mistrzostwa Europy to również pierwszy etap kwalifikacji olimpijskiej. 3 najlepsze siódemki będą miały prawo udziału w europejskim turnieju barażowym.

Wyniki
Półfinały:
Polska – Czechy 36-0
Ukraina – Łotwa 12-0

Finał
Polska – Ukraina 14-0

Polacy wystąpili w składzie:
Robert Bosiacki – Tytan Gniezno;
Marek Przychocki, Piotr Zeszutek, Mateusz Mrowca – Ogniwo Sopot;
Mateusz Zajkowski, Rafał Janeczko – Lechia Gdańsk;
Dawid Plichta – Orkan Sochaczew;
Szymon Sirocki, Radosław Rakowski – Arka Gdynia;
Marcin Krześniak – Budowlani Łódź SA;
Aleksander Nowicki – AS Macon Rugby (Francja); 
Mateusz Lament – Pogoń Siedlce.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password