Rugby 7 – World Series: Niegościnna Australia

Kibice rugby w Australii na długo zapamiętają ten weekend. Obie drużyny odniosły zwycięstwo w prestiżowych rozgrywkach World Series, które odbyły się w Sydney. Męska siódemka wygrała w finale z RPA 29-0, a Australijki okazały się lepsze od Nowej Zelandii 31-0.

Niesamowitej rzeczy dokonała kobieca drużyna Australii, która jako pierwsza w historii wygrała turniej bez straty punktu. Australijki rozegrały 6 spotkań zdobywając 213 punktów. Najniższe zwycięstwo to 29-0 z Hiszpanią w ćwierćfinale. To pokazuje ich ogromną dominację w tych zawodach. Uwieńczeniem tego wspaniałego sukcesu był mecz finałowy ze złotymi medalistkami z Rio de Janeiro. Gospodynie pewnie wygrały 31-0. Trzecie miejsce zajęła Kanada pokonując Rosję 40-12. Kolejny turniej odbędzie się pod koniec kwietnia w japońskim Kitakyushu.

Najważniejsze wyniki:
Finał
Australia – Nowa Zelandia 31-0

o 3. miejsce
Kanada – Rosja 40-12

o 5. miejsce
Francja – Hiszpania 19-5

Było to drugie zwycięstwo Australijek w tym sezonie, które umocniły się w klasyfikacji generalnej z kompletem 40 punktów.  Kolejne trzy zespoły: Nowa Zelandia, Rosja i Kanada mają 30 punktów.

W ślady Australijek poszli również ich koledzy z męskiej reprezentacji. Gospodarze również świetnie się zaprezentowali i z kompletem zwycięstw triumfowali w turnieju World Series po raz pierwszy od 2012 roku. Wrażenie na pewno robią rozmiar w jaki Australia pokonała najlepsze drużyny tego sezonu. W ćwierćfinale pewnie pokonali Nową Zelandię 24-12, a w finale znokautowali prowadzącą w tym sezonie w klasyfikacji generalnej RPA 29-0. 3. miejsce zajęła Argentyna, która wygrała z USA 31-10.

Najważniejsze wyniki:
Finał
Australia – RPA 29-0

o 3. miejsce
Argentyna – USA 31-10

o 5. miejsce
Nowa Zelandia – Fidżi 31-7

Klasyfikacja generalna

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password