Rugby 7 – World Series: Nowy sezon rozpoczęty

Dubaj stał się w ten weekend stolicą światowego rugby w odmianie siedmioosobowej. Nowy sezon World Series rozpoczęli mężczyźni i kobiety. Pierwsze zwycięstwo odnieśli rugbiści RPA oraz siódemka Australijek.

W turnieju mężczyzn obyło się bez większych niespodzianek. Rozgrywki grupowe z kompletem zwycięstw zakończyły zespoły: Nowej Zelandii, Fidżi, Anglii i RPA. Ta czwórka również awansowała do półfinału. Trochę kłopotów All Blacks sprawili Kenijczycy, ale jednak musieli uznać wyższość bardziej doświadczonemu przeciwnikowi. W 1/2 po emocjonujących meczach Nowa Zelandia pokonała Anglię 14-5, a RPA Fidżi 12-7. W finale RPA już w pierwszej połowie zdominowało Nową Zelandię. Wynik 19-0 praktycznie rozstrzygnął sprawę zwycięstwa. W drugiej części Nowozelandczycy odrobili część strat, jednak ostatecznie przegrali 19-24.

Kolejny turniej odbędzie się za tydzień w Cape Town.

Wyniki:

Finał
RPA – Nowa Zelandia 24-19

o 3. miejsce
Anglia – Fidżi 28-21

o 5. miejsce
Australia – Samoa 22-17

Klasyfikacja:

W turnieju kobiet świetną formę zaprezentowały Australijki, które wygrały wszystkie mecze. Do tego zrobiły to bardzo pewnie w żadnym spotkaniu nie mając żadnych problemów z pokonaniem swoich przeciwniczek. W finale Australia pokonała USA 34-0. To właśnie Amerykanki były sprawczyniami największej sensacji w turnieju pokonując w ćwierćfinale Nową Zelandię 14-12. 3. miejsce zajęły Rosjanki pokonując Kanadę 10-5. Aktualne mistrzynie Europy potwierdziły przynależność do światowej czołówki.

Kolejny turniej odbędzie się pod koniec stycznia w Sydney.

Wyniki:

Finał
Australia – USA 34-0

o 3. miejsce
Rosja – Kanada 10-5

o 5. miejsce
Nowa Zelandia – Francja 24-0

Klasyfikacja:

 

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password