Rugby na wózkach: 3. miejsce Polaków w Metro Cup

3. miejsca zajęła reprezentacja Polski w rugby na wózkach w turnieju Metro Cup pokonując w decydującym spotkaniu Niemcy. W finale triumfował zespół Kanada „Red” wygrywając z Wielką Brytanią A. Zawody odbyły się w Warszawie.

Turniej Metro Cup wliczany do rankingu IWRF miał bardzo dobrą obsadę. W Warszawie dwie drużyny wystawili Kanada (3. miejsce w rankingu) i Wielka Brytania (4. miejsce). Dodatkowo obok Polaków rywalizowali: Brazylia, Czechy i Niemcy.

W rozgrywkach grupowych Polacy wygrali z Brazylią 49-27 i Kanadą „Black” 49-44. Biało-czerwoni ulegli Wielkiej Brytanii A 43-48, co dało im 2. miejsce w grupie.

W półfinale nasi zawodnicy uznali wyższość  bardzo dobrze dysponowanych Kanadyjczyków „Red” 40:50. W drugim spotkaniu Wielka Brytania A pokonała Niemcy 46-37.

Dziś o 3. miejsce Polacy zagrali z Niemcami. Początek spotkania był bardzo wyrównany. Punkty oba zespoły zdobywały naprzemiennie. Polakom jednak udało się zdobyć przewagę dzięki dokładnemu i uważnemu budowaniu akcji. Po pierwszej kwarcie prowadziliśmy 11-9. W drugiej odsłonie Niemcy zbliżyli się do nas, jednak nasi rugbiści szybko odpowiedzieli swoim  przeciwnikom. Nasi zachodni sąsiedzi pogubili się pod koniec pierwszej połowy i Polacy do przerwy prowadzili 25-22. Trzecia kwarta była jeszcze lepsza w wykonaniu Polaków, którzy z każdą minutą powiększali przewagę i po 24 minutach wynosiła ona już 5 bramek. W ostatniej kwarcie nic już złego nie mogło się zdarzyć. Polacy kontrowali przebieg spotkania i ostatecznie wygrali 48-43.