Rugby7: – European Grand Prix: Czekamy na wielkie emocje w Łodzi

Już jutro w Łodzi będziemy mieli okazję obserwować rywalizację dwunastu najlepszych drużyn Starego Kontynentu w rugby 7. Będzie to drugi (z trzech) turniej z cyklu European Grand Prix. Wśród ekip, które zagrają na stadionie w Łodzi są oczywiście również Polacy. Jakie szanse mają biało-czerwoni?

Po turnieju w Moskwie jesteśmy w stanie powiedzieć sporo. Przede wszystkim wiemy, że jako faworytów do triumfu w Łodzi można wskazać kilka zespołów, co powoduje, że polski turniej „siódemek” może być wyjątkowo efektowny i emocjonujący.

Powalczyć o kolejny triumf na pewno będą chcieli Irlandczycy. Wyspiarze, którzy bardzo niedawno zaczęli w ogóle wystawiać „siódemki”, spisują się fantastycznie, co udowodnili przed tygodniem, wygrywając zawody w Moskwie. Pokrzyżować im szyki będą na pewno w stanie Hiszpanie, którzy w tym sezonie występowali już przecież gościnnie na World Grand Prix. Są również zawsze spisujący się dobrze na tle Europy Rosjanie.

O wysokie miejsca, a być może nawet zwycięstwo będą mogli powalczyć również Anglicy i Walijczycy. Wiele zależy jednak od tego, kto będzie reprezentował ich barwy podczas zawodów w Łodzi. W Moskwie bowiem i jedni i drudzy zdecydowali się na wystawienie młodych składów, co poskutkowało niższymi miejscami w klasyfikacji generalnej zawodów.

Gdzie w tym wszystkim są Polacy? Biało-czerwoni mogą cieszyć się, że udział w elicie za rok mają zapewniony „z góry”. Tutaj bowiem sukcesem będzie uniknięcie ostatniego miejsca. W grupie Polacy zmierzą się z Irlandią, Portugalią i Niemcami. Poza tymi pierwszymi, rywale nie są kosmiczni. Zarówno z Portugalczykami, jak i Niemcami możemy zatem liczyć na walkę, choć już na wstępie zaznaczyć należy, że każde ewentualne zwycięstwo na turnieju traktować będziemy jako spory sukces.

Kciuki za polskich rugbystów ściskać będzie można już od godziny 10:00. Wówczas to rozpocznie się pierwszy mecz grupowy.


European Grand Prix – PODZIAŁ NA GRUPY:
Grupa A: Niemcy, Irlandia, Polska, Portugalia
Grupa B: Francja, Belgia, Gruzja, Hiszpania
Grupa C: Anglia, Walia, Rosja, Włochy

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password