Rugby7 – Grand Prix Series: Polacy na 11. miejscu

Reprezentacja Polski mężczyzn w rugby 7 zajęła 11. miejsce w trzecim turnieju Grand Prix Series (mistrzostwa Europy). Zawody odbyły się we francuskim Clermont.

W pierwszym meczu przeciwnikiem byli Anglicy, z którymi Polacy przegrali wczoraj. Dzisiejsze spotkanie było jeszcze bardziej wyrównane chociaż początek nie zapowiadał. Anglicy rozpoczęli lepiej i zdobyli dwa przyłożenia. Przed przerwą Biało-Czerwoni zdołali wyrównać (10-10). Druga połowa wyglądała podobnie. Anglia wyszła na prowadzenie 17-10. W ostatniej akcji meczu Szymon Sirocki przyłozył piłkę. Niestety kopnięcie z przyłożenia wylądowało na słupku i Polacy ulegli 15-17.

W meczu o 11. miejsce przeciwnikiem była Portugalia. Podobnie jak wczoraj nasi rugbiście świetnie spisywali się w ataku, gorzej było w defensywie. Do przerwy obie drużyny zdobyły po dwa przyłożenia. Jednak dzięki jednemu więcej udanemu podwyższeniu Polacy prowadzili 14-12. Druga połowa była jeszcze lepsza w wykonaniu naszej siódemki. Polska wygrała pewnie 26-17 i zajęła 11. miejsce w turnieju.

W finale turnieju Irlandia pokonała Rosję. 3. miejsce zajęła Hiszpania, która okazała się lepsza od Niemców.

Polska – Anglia 15-17
Polska – Portugalia 26-17