Rugby7 – Grand Prix Series: Polki 6. w Kazaniu!

Polskie rugbystki ponownie potrafiły dziś sprawić niespodziankę. Dzięki zwycięstwu z Portugalią, nasze zawodniczki zostały ostatecznie sklasyfikowane na 6. miejscu Grand Prix Series w Kazaniu.

Już pierwszy mecz dnia mógł napawać optymizmem. W ćwierćfinale z Rosją, nasze rugbystki były bowiem niemal z góry skazane na porażkę. Mimo to walczyły bardzo zawzięcie, dzięki czemu – po trzech przyłożeniach – przegrały z utytułowanymi rywalkami tylko 0:15.

Po tym pozostało zatem walczyć o miejsca 5-8. W pierwszym pojedynku o te pozycje, nasze reprezentantki zmierzyły się z Portugalią. Mecz ten okazał się niezwykle zacięty. Obie ekipy uzyskały w nim po dwa przyłożenia, a Polki wygrały dzięki temu, iż to im dwukrotnie udało się podwyższyć.

Po udanym meczu z rywalkami z Półwyspu Iberyjskiego, nasze rodaczki zagrały jeszcze o 5. miejsce z reprezentacją Walii. Wyspiarki okazały się jednak zdecydowanie zbyt mocne – od początku do końca meczu to one dominowały i wygrały ostatecznie 24:0. Oznaczało to jednak, że Polki mimo wszystko zostaną sklasyfikowane niespodziewanie na bardzo wysokiej, szóstej pozycji.

To miejsce może cieszyć tym bardziej, że złote medale turnieju w Kazaniu zgarnęły nasze pogromczynie z ćwierćfinału – Rosjanki. Gospodynie turnieju w półfinale pokonały Irlandię 27:5. W finale nie dały zaś szans Angielkom, wygrywając z nimi 21:0. Trzecie miejsce przypadło natomiast Irlandkom, które półfinałowe niepowodzenie powetowały sobie na Francuzkach, rozbijając je 40:0.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password