Rugby 7 – Grand Prix Series: Polki ambitnie w debiucie

Reprezentacja Polski kobiet w rugby 7 zremisowała dwa spotkania i jedno przegrała w pierwszym turnieju Grand Prix Series (Mistrzostwa Europy), który odbywa się we francuskim Malemorcie. Niestety te wyniki nie dały awansu do ćwierćfinału.

W pierwszym meczu naszymi przeciwniczkami były Rosjanki, które są jednym z głównych faworytów do zwycięstwa w całej edycji. Już od początku Polki nie potrafiły sobie poradzić z agresywną defensywą rywalek. W ataku Rosja również górowała nad naszymi zawodniczkami i już do przerwy prowadziła 24-0. W drugiej połowie obraz gry się zmienił. Rosjanki dominowały na boisku i ostatecznie wygrały pewnie 41-0.

Drugie spotkanie z Holandią Polki rozpoczęły bardzo dobrze. Dwa przyłożenie dały im prowadzenie 12-0. Jeszcze przed przerwą inicjatywę przejęły Holenderki, które były bardzo blisko zdobycia punktów. Rozpaczliwa obrona Polek przyniosła skutek i w pierwszej połowie wynik się nie zmienił. Druga część to bardzo dobra gra przeciwniczek, którym udało się doprowadzić do remisu 12-12. Takim wynikiem zakończyło się te spotkanie.

Ostanim grupowym rywalem były Hiszpanki, które regularnie występują w World Series, a w obecnym sezonie zajmują 10. miejsce. Wydawało się, że z tak renomowanym rywalem Polki sobie nie poradzą. Jednak już pierwsze minuty pokazały, że nie ma kogo się bać. Biało-Czerwone rozpoczęły odważnie i po akcji w której wymieniły wiele podań zdobyły przyłożenie między słupy. Hiszpanki szybko wyrównały i jeszcze do przerwy wyszły na prowadzenie 12-7. Druga połowa to ogromna walka z obu stron. Świetna gra w obronie obu drużyn powodowała, że wynik nie zmieniał się. Przy jednej z akcji podczas wyrzutu z autu Hiszpania popełniła błąd. Nasze zawodniczki to wykorzystaly i zdobyły przyłożenie dające remis 12-12. Z trudnej pozycji nie udało się podwyższyć. Do końca spotkania oba zespoły miały swoje szansy, jednak już nie obejrzeliśmy punktów.

Taki wynik dawał Polkom 3. miejsce w grupie i musieliśmy czekać na pozostałe rezultaty. Niestety rozstrzygnięcia w grupie B i C nie były korzystne. Polki z najsłabszym bilansem zagrają jutro o miejsca 9.-12.

Polska – Rosja 0-41
Polska – Holadnia 12-12
Polska – Hiszpania 12-12