Rugby7 – Grand Prix Series: Polki w ćwierćfinale

Pierwszy dzień zawodów w Kazaniu reprezentantki Polski mogą uznać za jak najbardziej udany. Po pokonaniu Szwedek, biało-czerwone zameldowały się bowiem w ćwierćfinale turnieju.

Dzień dla Polek od początku był bardzo udany. Już na inaugurację turnieju Grand Prix Series w Kazaniu, nasze rodaczki zaprezentowały się dobrze, rywalizując na wysokim poziomie z Irlandkami i Angielkami. Pomimo że ostatecznie oba pojedynki przegrały (7:17 i 5:26), to notowały w nich przyłożenia, co okazało się bezcenne w dalszej fazie gry. W ostatnim meczu grupowym Polkom udało się bowiem wygrać 19:10 z reprezentacją Szwecji i zająć dzięki temu trzecie miejsce w grupie. Jako że do ćwierćfinału awans uzyskują po dwa najlepsze zespoły każdej z grup plus dwa najlepsze trzecie miejsca, z radością musieliśmy nieco poczekać.

Kluczowym dla nas okazał się mecz Holenderek z Włoszkami. Gdyby te pierwsze wygrały go różnicą sześciu przyłożeń, wówczas to one, a nie Polki, uzyskałyby awans. „Oranje” o korzystny wynik walczyły do samego końca. Udało im się wygrać mecz z reprezentantkami Italii 31:0, lecz… uzyskały przy tym „tylko” pięć przyłożeń. Oznacza to, że Polki nadal pozostają w grze o najwyższe miejsca Grand Prix Series w Kazaniu. Już jutro czeka nas ćwierćfinał z ich udziałem. Później zaś – albo walka o medale, albo o miejsca 5-8.

Ćwierćfinał nie jest jednak jedynym pozytywnym skutkiem dzisiejszego zwycięstwa. Dzięki pokonaniu Szwedek, Polki zapewniły sobie utrzymanie się w elicie na przyszły sezon.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password