Rugby7 – Grand Prix Series: Trzy ekipy w grze o Mistrzostwo Europy

Po dwóch turniejach z cyklu Grand Prix Series „siódemek”, jesteśmy w stanie stwierdzić, że w grze o tytuł najlepszej drużyny Starego Kontynentu pozostały w tym momencie trzy ekipy, które idą dosłownie łeb w łeb.

W porównaniu z turniejem w Moskwie, wiele zmieniło się, jeśli chodzi o dół tabeli. Nieporównywalnie lepiej, niż podczas pierwszego tegorocznego turnieju Grand Prix Series zagrali przede wszystkim Polacy. Mimo niezłej gry i walki w trzech spotkaniach, biało-czerwonym udało się jednak wywalczyć zaledwie jeden remis. Nasi rugbyści po raz kolejny pogodzić musieli się zatem z zajęciem ostatniego miejsca. W takiej sytuacji możemy być szczęśliwi, że jako gospodarze jednego z przyszłorocznych turniejów, nie możemy w tym momencie spaść z elity.

Spadku doświadczą za to zapewne Belgowie. Pomimo iż w Łodzi udało im się zagrać lepiej, niż w Moskwie i zająć 10. miejsce w klasyfikacji turnieju, drużyny będące tuż przed (Włochy) i za (Portugalia) nimi, już podczas poprzedniego turnieju zdołały zgromadzić na tyle sporą liczbę punktów, że – aby myśleć o utrzymaniu – reprezentacja Belgii musiałaby minimum raz zakwalifikować się do ćwierćfinału, co byłoby sporą niespodzianką.

Dużo bardziej zacięta rywalizacja szykuje nam się na czele tabeli. W Łodzi, dzięki zwycięstwu Rosjan w finale z Hiszpanami, mieliśmy dokładnie odwrotne podium do tego, jakie oklaskiwać mogliśmy podczas zawodów w Moskwie. Doprowadziło to zatem do sytuacji, w której Irlandia, Rosja i Hiszpania mają… identyczną ilość punktów i sporą przewagę nad czwartymi (również notabene ex-aequo) Francją i Niemcami. To pomiędzy czołową trójką zatem na turniejach w Clermont i Exeter rozstrzygnie się walka o ostateczny triumf.


Klasyfikacja Grand Prix Series po dwóch turniejach (z czterech):

 1. Irlandia  36
 1. Rosja  36
 1. Hiszpania  36
 4. Niemcy  20
 4. Francja  20
 6. Włochy  18
 7. Walia  17
 8. Anglia  14
 9. Gruzja  12
 9. Portugalia  12
 11. Belgia  5
 12. Polska  2

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password