Rusza turniej ATP w Belgradzie z Kubotem

 

Przez najliższy tydzień tenisiści będą walczyć o turniejowe punkty i nagrody pieniężne na kortach w Belgradzie w turnieju z ramienia ATP o łącznej sumie nagród €366,950. Wśród zawodników jest też nasz najlepszy tenisista Łukasz Kubot, który został rozstawiony z numerem 5.

W turnieju, z wielką przykrościa dla miejscowych kibiców, nie zobaczymy wielką gwiazdę narodu serbskiego Novaka Djokovica. Za to suma Djokoviciów w turnieju musi się zgadzać także w drabince zobaczymy jego młodszego brata Marko Djokovica, który otrzymał od organizatorów "dziką kartę".

Dla Polaków jest to również szczególny turniej ponieważ bierze w nim udział nasz rodak, Łukasz Kubot, który w pierwszej rundzie zmierzy się z notowanym w pierwszej setce rankingu ATP, Czechem Lukasem Rosolem.

Z numerem pierwszym do zmagań przystępuje Hiszpan Pablo Andujar, który może być przeciwnikiem Kubota w ćwierćfinale, o ile obaj dotrą do tej fazy zmagań.

W jedynym dzisiejszym meczu, w turnieju głównym, Chorwat Ivan Dodig pokonał Rumuna Adriana Uguru 6:2, 6:7 (4), 6:4 i w drugiej rundzie zmierzy się z turniejową dwójką, Włochem Andreasem Seppi.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password