Ruszają MŚ panczenistów w Heerenveen

W czwartek w Heerenveen rozpoczną się Mistrzostwa Świata w łyżwiarstwie szybkim. W polskiej kadrze brak niespodzianek. Do Holandii pojedzie dziewiątka, która startowała w zawodach Pucharu Świata w tym sezonie.

Skład reprezentacji Polski: Natalia Czerwonka, Luiza Złotkowska, Katarzyna Woźniak, Karolina Domańska-Ksyt. Zbigniew Bródka, Konrad Niedźwiedzki, Roland Cieślak, Jan Szymański, Artur Waś.

Najciekawiej dla nas zapowiada się walka w wyścigu drużynowym pań. O medal mogą pokusić się Polki. Brązowe medalistki Igrzysk Olimpijskich w Vancouver Pucharowe zmagania zakończyły na czwartej pozycji. Nasze panczenistki w tym sezonie stały już na podium PŚ. W Hamar uległy jedynie Rosjankom. Pech sprawił, że nie udało się wskoczyć do pierwszej trójki w Berlinie. Wszystko wskazuje na to, że drużyna panczenistek może zdobyć dla Polski historyczny, pierwszy medal MŚ w łyżwiarstwie szybkim. Forma ze startu na start coraz lepsza, a limit pecha został wyczerpany przed dwoma tygodniami. Czemu więc miałoby się nie udać….

O dobre występ powinna pokusić się Natalia Czerwonka. W zawodach w Berlinie Polka uplasowała się na siódmej pozycji w wyścigu na 1500m. Dobrą dyspozycję powinien potwierdzić Konrad Niedźwiedzki. Piąty zawodnik finałowych zawodów PŚ, może być „czarnym koniem” w rywalizacji na 1,5km. O miejsce w najlepszej dziesiątce może pokusić się Artur Waś. Nasz sprinter w ostatnich występach nie zachwycał, jednak forma jaką prezentował w sezonie 2011/2012 pozwala poważnie myśleć o wysokim miejscu.

Największymi gwiazdami rozpoczynających się Mistrzostw Globu powinni być Czeszka Martina Sablikova i Holender Sven Kramer, Ich zwycięstwa na najdłuższych dystansach nie są raczej zagrożone.Jeśli ta dwójka nie wywalczy w Holandii łącznie czterech medali, można będzie mówić o niespodziance.