Saneczkarstwo – ME: Czwórka Polaków pojedzie w zawodach głównych

Trzy z pięciu szans, jakie polscy saneczkarze dostali podczas dzisiejszego Pucharu Narodów zostały wykorzystane. Oznacza to, że w rozpoczynających się jutro Mistrzostwach Europy w niemieckim Konigssee zobaczymy jedną polską dwójkę oraz po jednej jedynce kobiet i mężczyzn.

Już jutro na torze w Konigssee rozpoczną się Mistrzostwa Europy w saneczkarstwie. Polacy swoją szansę na zakwalifikowanie swoich reprezentantów otrzymała dziś – podczas rozgrywanego na tym samym torze Pucharu Narodów. Najlepiej w nim, spośród biało-czerwonych, spisali się Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski. Polska dwójka swój ślizg zakończyła z czasem 51.588. Dało im to 4. miejsce w łącznej klasyfikacji zawodów, z nieco ponad półsekundową stratą do zwycięskich Thomasa Steu i Lorenza Kollera z Austrii oraz pewny awans do zawodów głównych ME.

Problemów z zakwalifikowaniem się do jutrzejszego ślizgu nie miała również Ewa Kuls, dla której czas 51.821 oznaczał 5. miejsce wśród jedynek kobiet. Poszczęściło się również Maciejowi Kurowskiemu. On z kolei zajął 16. lokatę wśród panów z czasem 50.221. Także jednak zakwalifikował się do Mistrzostw Europy.

Takiego szczęścia nie mieli niestety Natalia Wojtuściszyn i Mateusz Sochowicz. Ich dzisiejsze ślizgi nie pozwoliły im na zajęcie wysokich lokat. Obydwoje zatem już dziś musieli pożegnać się z rywalizacją na Mistrzostwach Europy w Konigssee.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password