Saneczkarstwo – MEJ: Niemcy biorą (niemal) wszystko

W niemieckim Oberhofie odbyły się Mistrzostwa Europy Juniorów w saneczkarstwie. Świętować mogli głównie kibice gospodarzy. To właśnie niemieccy i austriaccy saneczkarze zgarnęli wszystkie złote medale. Nasi reprezentanci poradzili sobie przyzwoicie, choć zajmowali raczej miejsca w końcówce stawki.

W rywalizacji jedynek mężczyzn bezkonkurencyjny był Max Langenhan. Młody Niemiec w obu ślizgach zanotował najlepsze rezultaty, dzięki czemu pewnie – z czasem łącznym 1:30.823 – wygrał rywalizację, zostając tym samym młodzieżowym Mistrzem Europy. Oprócz niego, na podium stanęli również Kristers Aparjods z Łotwy oraz Nico Gleirscher z Austrii. Nasz jedyny reprezentant – Kacper Tarnawski – w obu przejazdach pojechał dużo wolniej od zwycięzcy. Łączny czas 1:34.379 pozwolił mu na zajęcie 28. miejsca w gronie 32 uczestników.

Wśród kobiet w jedynkach najlepiej zaprezentowała się Jessica Tiebel. Młoda Niemka zarówno w pierwszym, jak i w drugim ślizgu przyjechała na metę minimalnie szybciej od Hannah Prock. Austriaczka, mimo iluzorycznej straty 0.047 sec., musiała pogodzić się dziś ze srebrnym medalem. Na podium stanęła jeszcze inna reprezentantka Niemiec – Cheyenne Rosenthal. W rywalizacji jedynek kobiet zobaczyliśmy aż trzy Polki. Najlepiej z nich z torem w Oberhofie poradziła sobie Klaudia Domaradzka, której czas 1:25.815 pozwolił na zajęcie 26. miejsca. Natalia Jamróz zakończyła zawody na 31. lokacie, natomiast Nadia Chodorek została zdyskwalifikowana podczas drugiego ślizgu.

Niestety lepiej nie zaprezentowali się również Artur Zubel i Kasper Skorupka, startujący w rywalizacji dwójek. Polscy saneczkarze wyraźnie odstawali od kolegów zza granicy i ostatecznie zajęli ostatnie, siedemnaste miejsce w tej konkurencji. Złoto zgarnęli Austriacy Hannes Orlamunder i Paul Gubitz. Na drugim miejscu rywalizację zakończyli Nico Semmler i Johannes Pfeiffer z Niemiec. Brązowe medale pojadą zaś do Rosji, za sprawą Vsevoloda Kashkina i Konstantina Korshunova.

Na koniec Mistrzostw Europy Juniorów rozegrana została jeszcze sztafeta. I tutaj biało-czerwoni nie popisali się. Klaudia Domaradzka, Kacper Tarnawski, Artur Zubel i Kasper Skorupka zajęli ostatnie miejsce w stawce 10 krajów. Bezkonkurencyjni byli Niemcy, którzy zakończyli zawody z niemal sekundową przewagą nad drugimi Włochami i trzecimi Łotyszami.

Wyniki Mistrzostw Europy Juniorów w Oberhofie:

 Jedynki mężczyzn:  Jedynki kobiet:  Dwójki:  Sztafeta:
 1. Max Langenhan (Niemcy)  1. Jessica Tiebel (Niemcy)  1. Orlamunder/Gubitz (Austria)  1. Niemcy
 2. Kristers Aparjods (Łotwa)  2. Hannah Prock (Austria)  2. Semmle/Pfeiffer (Niemcy)  2. Włochy
 3. Nico Gleirscher (Austria)  3. Cheyenne Rosenthal (Niemcy)  3. Kashkin/Korshunov (Rosja)  3. Łotwa
 28. Kacper Tarnawski (Polska)  26. Klaudia Domaradzka (Polska)
 31. Natalia Jamróz (Polska)
 DNF. Nadia Chodorek (Polska)
 17. Zubel/Skorupka (Polska)  10. Polska

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password