Saneczkarstwo – MP : Zwycięstwa Kuls, Kurowskiego i dwójki Chmielewski/Kowalewski

Na łotewskim torze w Siguldzie odbyły się tradycyjnie mistrzostwa Polski. Na miesiąc przed rozpoczęciem Pucharu Świata najwyższą formę pokazali : Ewa Kuls i Maciej Kurowski w jedynkach oraz mistrzowie świata juniorów Chmielewski/Kowalewski. To nowi mistrzowie Polski w saneczkarstwie. 

W piątek i sobotę na gościnnym torze Sigulda na Łotwie polscy saneczkarze rywalizowali o tytuły mistrzów Polski 2016. W jedynkach kobiet tytułu nie obroniła Ntalia Wojtuściszyn (UKS Nowiny Wielkie). Tym razem lepsza okazała się koleżanka klubowa Ewa Kuls.

Podobnie w jedynkach mężczyzn tytułu nie obronił Wojciech Chmielewski (MKS Karkonosze Jelenia Góra). Wczoraj musiał uznać wyższość bardziej doświadczonego kolegi – Macieja Kurowskiego z KS Śnieżka Karpacz.

Mistrzami Polski w dwójkach została nasza wielka nadzieja, czyli para Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski (KS Śnieżka Karpacz). Srebrny medal zdobyli Artur Petyniak i Adam Wanielista.

Wszystkich mistrzów Polski oraz wicemistrzów najpewniej zobaczymy na torach już za miesiąc, kiedy to rozpocznie się sezon Pucharu Świata. Liczymy szczególnie na udane starty naszej mistrzowskiej dwójki, która już udanie rywalizowała w tamtym sezonie w seniorskim PŚ. Nasza kadra uzyskała świetne wyniki w Pucharze Świata w Sochi. Liczymy w tym sezonie na poprawienie tych rezultatów, a naszą dwójkę stać na bardzo dużo. W końcu są mistrzami świata do lat 23 z tego roku!!! Uczą się teraz rywalizacji z najlepszymi na świecie w dwójkach. Cała karuzela PŚ, o czym pisałem w zapowiedzi sezonu, rusza już za miesiąc.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password