Saneczkarstwo – PŚ: Czwórka Polaków w głównych zawodach

TestYou Brain - Be a champion - train your brain with light semaphores

Czworo reprezentantów Polski występuje w głównych zawodach saneczkowego Pucharu Świata w Altenbergu. Puchar Narodów, stanowiący kwalifikację do pucharowych zmagań przebrnęli Natalia Wojtuściszyn, Maciej Kurowski, Mateusz Sochowicz i dwójka Chmielewski/Kowalewski.
Embed from Getty Images

Bardzo miłą niespodziankę sprawili nasi jedynkarze, którzy zgodnie awansowali do głównych zawodów. O ile kolejna kwalifikacja dla Macieja Kurowskiego, który w tym sezonie ma stuprocentową skuteczność nie mogła być zaskoczeniem, o tyle awans Mateusza Sochowicza już tak. Nasz młody saneczkarz dokonał tej sztuki po raz pierwszy w tym roku, zajmując 15. lokatę (54,627) i minimalnie, 0,17 wyprzedzając Kurowskiego.

Bardzo dobrze w Pucharze Narodów zaprezentowała się Natalia Wojtuściszyn. Polka uzyskała dziewiąty wynik (53,168) i po raz pierwszy w tym sezonie zaprezentuje się w głównych zawodach Pucharu Świata. Swoją passę przerwała natomiast Ewa Kuls-Kusyk, która spisała się słabo, zajmując dopiero 18. lokatę i nie uzyskując awansu.

Dobrą formę potwierdzili Jakub Kowalewski i Wojciech Chmielewski, którzy w Pucharze Narodów wywalczyli wysoką, piątą lokatę (42,115) i w głównych zawodach będą zapewne walczyć o miejsce w czołowej dziesiątce. Po raz kolejny nie powiodło się drugiej polskiej dwójce. Artur Petyniak i Adam Wanielista zajęli 20. pozycję.

Mateusz Górecki2020 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password