Saneczkarstwo – PŚ: Piąte miejsce polskiej sztafety

Piąte miejsce zajęła polska sztafeta mieszana w zakończonych n a olimpijskim torze w Soczi zawodach pucharu świata w saneczkarstwie. To najlepszy występ naszej drużyny w tym sezonie.

Ewa Kuls, Maciej Kurowski oraz dwójka Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski pojechali dziś bardzo dobrze. Kuls na końcu swojej zmiany miała nawet czwarty czas, jednak panowie w jedynce i dwójce dali się minimalnie wyprzedzić Amerykanom. W zawodach wystartowało dziewięć drużyn, rywalizacji nie ukończyli Łotysze. Polacy wyprzedzili mocnych Włochów, Ukraińców i Rumunów. Na swoim torze triumfowali Rosjanie, dość niespodziewanie wyprzedzając faworyzowanych Niemców, którzy wystartowali w najmocniejszym składzie. Trzecie miejsce na podium zajęli Austriacy.

Wcześniej rozegrano zawody męskich jedynek. Polacy nie spisali się rewelacyjnie. Maciej Kurowski uzyskał 22. czas dwóch ślizgów, Wojciech Chmielewski ukończył ściganie na 24. miejscu. Startowało 25 saneczkarzy. Wygrał, a jakże – Felix Loch przed Austriakiem Wolfgangiem Kindlem i Dominikiem Fischnallerem.

Bartosz Szafran4784 Posts

<p>Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password