Saneczkarstwo-PŚ: Słodko-gorzkie występy Polaków i znakomici Niemcy

Z mieszanymi nastrojami kończyli niedzielne zawody Polscy zawodnicy. Z jednej strony dobre wyniki Macieja Kurowskiego i naszej sztafety, z drugiej jednak słaby start Matusza Sochowicza. Jak zwykle, doskonale, zaprezentowali się gospodarze zawodów – Niemcy.

JEDYNKI MĘŻCZYŹNI

Dzień na torze lodowym w Oberhofie rozpoczynała rywalizacja panów w jedynkach. W niej najlepszy okazał się Felix Loch, który po raz kolejny w tym sezonie pokazał swoje aspiracje do zwycięstwa w całym cyklu, w obu przejazdach osiągając najlepsze rezultaty. Wyprzedził drugiego Romana Repilova z Rosji i trzeciego Andiego Langenhama o prawie 0,3 sekundy.

Dwie strony medalu oglądaliśmy podczas startów naszych zawodników. Pierwszy z nich Mateusz Sochowicz po nie najlepszym pierwszym przejeździe, w drugim na skutek popełnionych wcześniej błędów wypadł z sanek i ledwo ukończył rywalizację. Ostatecznie sklasyfikowano go na 30. pozycji. Zupełnie inaczej spisał się drugi z Polaków. Dwa poprawne przejazdy Macieja Kurowskiego pozwoliły mu osiągnąć wynik 1.26.588 i uplasować się na 19. miejscu (drugim najlepszym w tym sezonie).

SZTAFETY

Niemalże tradycją saneczkarskiego Pucharu Świata stało się ,iż weekendowe zmagania kończone są rywalizacją drużyn. Tak też było i tym razem w Oberhofie. Tym razem najlepsi okazali się Niemcy, uzyskując wynik 2.20.952. Na drugiej pozycji uplasowali się niespodziewanie Łotysze z rezultatem 2.21.656, a na najniższym stopniu podium stanęli Austriacy, z czasem 2.21.709. Polacy zaprezentowali się adekwatnie do obecnej formy i zajęli ósme miejsce w stawce, tracąc prawie 1,5 sekundy do zwycięzców.

Kolejne zawody drużyn odbędą się za dwa tygodnie w Siguldzie na Łotwie, a już w następnym tygodniu saneczkarze spotkają się na torze norweskim Lillehamer.