Saneczkarstwo – PŚ/ME: Dobre wyniki Polaków

Maciej Kurowski zajął 18., a sztafeta 5. miejsce, rozgrywanych w niemieckim Koenigssee Mistrzostwach Europy w saneczkarstwie. Takie rezultaty uznać należy za dobre.  Najbardziej cieszyć mogli się jednak Niemcy i Rosjanie.

Na początku dnia odbyła się rywalizacja indywidualna wśród mężczyzn. Z dobrej strony pokazał się Maciej Kurowski. Łączny rezultat 1:40.011 pozwolił mu na zajęcie 22. pozycji w konkursie Pucharu Świata i jednocześnie 18. miejsca Mistrzostw Europy. Najwięcej powodów do radości mógł mieć jednak Rosjanin Semen Pawliczenko. To on zdołał sprawić niespodziankę i być najszybszy w pierwszym ślizgu. W drugim zaś powiększył jeszcze przewagę nad drugim Ralfem Palikiem. Na podium stanął również Wolfgang Kindl z Austrii. Niespodzianką jest brak medalu dla najpopularniejszego niemieckiego saneczkarza – Felixa Locha oraz lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata – Romana Rjepiłowa. Zajęli oni dziś kolejno 4. i 5. pozycję.

Tę porażkę Niemcy powetowali sobie podczas sztafety mieszanej, w której okazali się znacznie szybsi od reszty stawki. Na drugim miejscu dzisiejsze zawody zakończyli Amerykanie, a na trzecim reprezentanci Austrii. W klasyfikacji Mistrzostw Europy natomiast Austria przesunęła się na drugą lokatę, a na podium wskoczyli również Łotysze. Niezły przejazd zanotowali także Polacy. Nasza sztafeta w składzie: Ewa Kuls, Maciej Kurowski i Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski uzyskała ósmy czas dzisiejszych zawodów. Dało to biało-czerwonym 5. miejsce w Europie.