Saneczkarstwo – PŚ/ME: Przyzwoite starty Polaków, pogoda torpeduje rywalizację

Starty męskich dwójek i kobiecych jedynek zainaugurowały rozgrywane na torze w niemieckim Königssee zawody pucharu świata, będące jednocześnie mistrzostwami Europy w saneczkarstwie. W trudnych warunkach pogodowych niezłe występy zanotowali reprezentanci Polski. 

Niezły występ na torze w Königssee zanotowali Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski. Nasza dwójka w obu ślizgach notowała szesnasty czas, co w sumie dało Polakom 15. miejsce w zawodach Pucharu Świata. W klasyfikacji mistrzostw Europy Chmielewski i Kowalewski uplasowali się na dwunastej pozycji i tym samym o jedno oczko poprawili wynik z ubiegłorocznego czempionatu.

Zarówno w zawodach pucharowych, jak i mistrzostwach Europy całe podium zajęły dwójki niemieckie. Drugie w karierze złoto ME powędrowało do aktualnych mistrzów olimpijskich, Tobiasa Wendla i Tobiasa Arlta, którzy dobrym drugim ślizgiem pokonali liderujących na półmetku Toni Eggerta i Saschę Beneckena. Brąz dla duetu Robin Geueke/David Gamm.

Przyzwoicie zaprezentowała się także Ewa Kuls. Nasza saneczkarka w pierwszym ślizgu zjechała na 19. wynik uzyskując czas 52,268. Polka jeszcze lepiej pojechała w drugiej próbie i wydawało się, że będzie w stanie poprawić się o kilka pozycji. Na nieszczęście Kuls jury po przejeździe Austriaczki Madeleine Egle z powodu obfitych opadów śniegu postanowiło odwołać drugi ślizg i zaliczyć rezultaty pierwszej serii. Tym samym Kuls uplasowała się na 19. lokacie w zawodach pucharu świata oraz na 13. pozycji w mistrzostwach Europy.

Trzeci w karierze tytuł mistrzyni Europy w jedynkach wywalczyła Natalie Geisenberger. Niemka w pokonanym polu zostawiła Rosjankę Tatianę Iwanową oraz swoją rodaczkę  Tatjanę Huefner. Dodajmy, że w kwalifikacjach odpadła druga z Polek – Natalia Wojtuściszyn.

Dwójki:
1. Tobias Wendl/Tobias Arlt (Niemcy) 1:41,575
2. Toni Eggert/Sascha Benecken (Niemcy) 1:41,645
3. Robin Geueke/David Gamm (Niemcy) 1:42,357

15. Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski 1:44,041 – 12. miejsce ME

Jedynki K:
1. Natalie Geisenberger (Niemcy) 51,178
2. Tatiana Iwanowa (Rosja) 51,329
3. Tatjana Huefner (Niemcy) 51,433

19. Ewa Kuls 52,268 – 13. miejsce ME

Mateusz Górecki1999 Posts

<p>Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową – łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password