Saneczkarstwo – Puchar Narodów: Dwójka wygrywa kwalifikacje, wszyscy Polacy w zawodach głównych

W rozgrywanych w ten weekend zawodach Pucharu Świata w Oberhofie zobaczymy komplet polskich saneczkarzy. Najbardziej cieszył dziś występ dwójki Chmielewski/Kowalewski, która do konkursu głównego awansowała z pierwszego miejsca.

Nasza dwójka na niemieckim torze spisała się wyśmienicie. Choć nie obyło się bez problemów na starcie, każdy kolejny pomiar czasu pokazywał coraz lepsze rezultaty. Ostateczny czas 41.002 dał polskiemu duetowi pierwsze miejsce z przewagą 0.185 s nad łotewskim duo Gudramovics/Kalnins. To pierwsze zwycięstwo Polaków w Pucharze Narodów; wcześniej dwukrotnie udało im się zająć drugie miejsce – najpierw w Winterbergu, a następnie w Calgary.

Zgodnie jak na rodzinę przystało najwyższe lokaty w konkurencji jedynek mężczyzn zajęli bracia Gleirscher. Tym razem szybszy o zaledwie 0.085 s był młodszy z braci, Nico, choć początek trasy pokonał wolniej od brata. Dzięki dobrej technice udało mu jednak odrobić straty i w ostatniej chwili wyprzedzić Dawida. Skład najlepszej trójki uzupełnił Christian Paffe. Również „po sąsiedzku”, odpowiednio na 10. i 11. pozycji, uplasowali się Maciej Kurowski i Mateusz Sochowicz, dzięki czemu zobaczymy ich w niedzielnych zawodach pucharu świata.

Dobrze w Pucharze Narodów spisały się również nasze reprezentantki. Ewa Kuls-Kusyk zajęła 10. miejsce z czasem 41.558 , a gdyby nie błąd popłeniony w połowie trasy mogłoby być jeszcze lepiej. „Rzutem na taśmę” z 12. lokaty do pucharu świata awansowała również Natalia Wojtuściszyn. Najlepsze w rynnie była dziś Jessica Tiebel, która do mety dotarła w 41.160 s.