Sebastian Majgier wicemistrzem świata

Szpadzista Sebastian Majgier zdobył srebrny medal w szpadzie na rozgrywanych w Moskwie Mistrzostwach Świata Juniorów i Kadetów w szermierce. To pierwszy medal Polski na tych zawodach.

Młody zawodnik Piasta Gliwice walczył dziś znakomicie. Pokonał kolejno: Alana Fardzinowa z Rosji (1/32 finału), Toma Bontesa z Holandii (1/16 finału), Pauli Lappalainena z Finlandii (1/8 finału), Park Sangyoung z Korei Południowej (ćwierćfinał) i Aleksandra Eldeiba z USA (półfinał). Dopiero finałowy przeciwnik – Yuval Shalom Freilich z Izraela znalazł sposób na Polaka i pokonał go bardzo przekonująco 15:6. Piękny sukces Sebastiana, który miejmy nadzieję przełozy się w niedalekiej przyszłości na dobre wyniki w kategoriach dorosłych. Drugi nasz szpadzista Dominik Niestrój skompromitował się i przegrywając wszystkie walki grupowe odpadł z turnieju (98. miejsce). 

W niedzielę startowały szablistki i floreciści – w kategorii kadetów. Wśród szablistek jako jedyna Polka zaprezentowała się Karolina Cieślar, która sklasyfikowana została na 26. miejscu po wygraniu jednego pojedynku i przegraniu drugiego. Wśród florecistów najlepiej spisał się Bartosz Cegielski, który po jednym zwycięstwie w eliminacjach bezpośrednich zajął 20. miejsce. Także jedno zwycięstwo zanotował Andrzej Rzadkowski – sklasyfikowany na 28. pozycji. Na 63. miejscu ukończył zawody Dominik Przyłuski.

Dziś oglądaliśmy także kadetki w turnieju szpadowym. Wśród Polek najdalej zaszła Barbara Rutz, która przegrała dopiero w walce o ćwierćfinał – ostatecznie przypadło jej 10. miejsce w turnieju. Karolina Mrochem odpadła z turnieju o szczebel niżej i zdołała osiągnąć 26. pozycję. Aleksandra Zamachowska przegrała już pierwszą walkę i zajęła 36. miejsce.

Medaliści:

Floret kadetów:

1. Kuosuke Matsuyama (Japonia)

2. Francesco Irgargiola (Włochy)

3. Andreas Nemeth (Węgry) i Masamihi Sakata (Japonia)

Szpada kadetów

1. Yuval salom Freilich (Izrael)

2. Sebastian Majgier (Polska)

3. Balazs Hamar (Węgry) i Aleksander Eldeib (USA)

Szpada kadetek:

1. Darja Strelnikov (Izrael)

2. Xiang Yixuan (Chiny)

3. Jessie Radanovich (USA) i Qin Xue (Chiny)

Szabla kadetek:

1. Anastasia Gogoleva (Rosja)

2. Anna Marton (Węgry)

3. Francesca Russo i Skyla Powers (obie USA)

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password