Sekretarz Peruwiańskiego Komitetu Olimpjskiego trafi do więzienia?

Francisco Boza, sekretarz Peruwiańskiego Komitetu Olimpijskiego i utytułowany strzelec sportowy, może trafić na pięć lat do więzienia. Został oskarżony o korupcję w związku z organizacją Igrzysk Boliwaryjskich w 2013 roku.

Boza to jeden z najbardziej zasłużonych sportowców Peru. Zdobył on srebro na igrzyskach w Los Angeles w 1984 roku. Był to jego olimpijski debiut. Do 2004 roku startował na każdej letniej imprezie. Był tez w ubiegłym roku w Rio. Zarówno teraz, jak i w Atenach był on chorążym swojej reprezentacji.

Obecnie jest sekretarzem Peruwiańskiego Komitetu Olimpijskiego, a w latach 2011-2014 był prezydentem lokalnego instytutu sportu. I tu tkwi źródło jego problemów. W trakcie organizacji Igrzysk Boliwaryjskich w 2013 roku miał on rzekomo poprosić o dodatkowe fundusze biznesmena Martina Belaunde (który, nomen omen, jest obecnie pozbawiony wolności w związku z korupcją). Dowodem ma być wyciekła korespondencja mailowa obydwu panów.

Autor: Congreso de la República del Perú from Lima, Perú (Jefe del IPD en Comisión de Educación) [CC BY 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], Wikimedia Commons

Boza zaprzecza jakoby byłby winny przestępstwa, ale przyznaje, że popełnił błąd ufając Beluande. Strzelec może trafić a pięć lat do więzienia, bądź zostać poddanym aresztowi domowemu, po wpłaceniu kaucji wynoszącej równowartość 7000€. Wciąż jednak jest też szansa na jego uniewinnienie.

Szymon Frąckiewicz472 Posts

<p>Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Wierny słuchacz muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password