Senegal zgarnia ostatnią kwalifikację w piłce nożnej

Senegalscy piłkarze wygrali 2:0 z reprezentacją Omanu w rozegranym w Coventry barażu afrykańsko-azjatyckim i zdobyli ostatnią kwalifikację olimpijską w piłce nożnej.

Afrykanie rozpoczęli ten mecz "z wysokiego C" – już w drugiej minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego głową piłkę do bramki skierował Ibrahima Balde wyprowadzając Senegal na prowadzenie. Cztery minuty później w polu karnym Omanu upadł Pape Souare, jednak sędziujący to spotkanie Howard Webb nie odgwizdał karnego, natomiast ukarał Senegalczyka żółtą kartką za próbę wymuszenia karnego. Jak pokazały powtórki Anglik postąpił słusznie. Webb pomylił się jednak w doliczonym czasie pierwszej połowy, kiedy to nie odgwizdał zagrania ręką w polu karnym jednego z obrońców reprezentacji Senegalu. Druga połowa przebiegała raczej pod dyktando zawodników z Półwyspu Arabskiego, jednak żaden z zawodników drużyny Omanu nie był w stanie umieścić piłki w bramce. Dokonał tego natomiast Abdoulaye Sane podwyższając w 87. minucie prowadzenie na 2:0 i odbierając Omańczykom ostatnie nadzieje na występ na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie.

Na jutro zaplanowane jest losowanie grup turnieju olimpijskiego w piłce nożnej. W turnieju mężczyzn zagra 16 drużyn, natomiast żeńskich drużyn obejrzymy tylko dwanaście.

Pełna lista kwalifikacji olimpijskich w piłce nożnej TUTAJ.