Sensacja! Koreanki poza WGP!

Do sensacji doszło podczas azjatyckich eliminacji do World Grand Prix kobiet. Reprezentantki Korei Południowej – półfinalistki turnieju olimpijskiego – uległy w decydującym meczu Wietnamkom 2:3 i nie pojadą na World Grand Prix!

Wczoraj rozstrzygnął się azjatycki turniej eliminacyjny do WGP. Od początku turnieju eliminacyjnego wiadomo było, że będą to niezwykle wymagające zawody dla reprezentantek Korei Południowej, które wystąpiły w mocno osłabionym składzie. Mimo to, większość kibiców nie wyobrażała sobie innego rozwiązania niż te, w którym do WGP awansowałyby półfinalistki tegorocznych Igrzysk Olimpijskich. Po ostatnim spotkaniu sensacja stała się jednak faktem – Koreanki przegrały po zaciętym spotkaniu 2:3 z Wietnamkami i nie uzyskały przepustki do Grand Prix. Na zawody z cyklu WGP polecą za to Tajki i Kazaszki.

Po rozstrzygnięciu o kwalifikacjach w Azji pozostało jeszcze tylko jedno niepewne miejsce. W WGP 2013 wezmą udział: Polska, Czechy, Bułgaria, Serbia, Holandia, Brazylia, Argentyna, USA, Kuba, Dominikana, Portoryko, Chiny, Japonia, Tajlandia, Kazachstan oraz drużyna wyłoniona poprzez kwalifikacje afrykańskie.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password